رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


 • پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶
 • الخميس ۱ ذو الحجة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 24 August
  تبریز لطیف
  ٢۵(°C)
  وزش باد ١٢(mph)
  فشار ٢۵.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.۴٧(in)
اوقات شرعی

 • سه شنبه 9 تیر 1394 - 21:38
 • کد خبر : 39
 • مشاهده : 1695 بازدید
 • اجتماعی
 • چاپ خبر : تحصیل بزرگسالان تا ششم دبستان با «سوادآموزی»

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مدارس آموزش از راه دور وظیفه آموزش سواد به افراد ترک تحصیل کرده در دوره متوسطه اول و دوم تا اخذ دیپلم را به عهده دارد. سوادآموزی مخصوص دوره ابتدایی است و آموزش سواد تا ششم دبستان در حیطه وظایف سازمان نهضت سوادآموزی است، اما مدارس آموزش […]

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مدارس آموزش از راه دور وظیفه آموزش سواد به افراد ترک تحصیل کرده در دوره متوسطه اول و دوم تا اخذ دیپلم را به عهده دارد.

سوادآموزی مخصوص دوره ابتدایی است و آموزش سواد تا ششم دبستان در حیطه وظایف سازمان نهضت سوادآموزی است، اما مدارس آموزش از راه دور شرایط را برای ادامه تحصیل افراد بزرگسال، ترک تحصیل کرده و یا زنان خانه‌دار از کلاس هفتم تا اخذ مدرک دیپلم فراهم می‌کند.

در مجموع 1722 مدرسه مخصوص ادامه تحصیل افراد بزرگسال و ترک تحصیل کرده در کشور وجود دارد که در شهر تهران 48 مدرسه آموزش از راه دور و در شهرستان‌های استان تهران هم 85 مدرسه فعال وجود دارد و به طور کلی در استان تهران 133 مدرسه آموزش از راه دور برای ادامه تحصیل افرادی که از ادامه تحصیل بازمانده‌اند، وجود دارد.

در منطقه یک آموزش و پرورش تهران یک مدرسه، در منطقه دو تهران 3 مدرسه، در منطقه چهار تهران 4 مدرسه، در منطقه پنج تهران 5 مدرسه، در منطقه 6 تهران 6 مدرسه، در منطقه هفت تهران 2 مدرسه، در منطقه 8 تهران یک مدرسه، در منطقه 9 تهران پنج مدرسه، در منطقه 10 تهران دو مدرسه، در منطقه یازده تهران 4 مدرسه، در منطقه 12 تهران 2 مدرسه، در منطقه 13 تهران دو مدرسه، در منطقه 14 تهران دو مدرسه، در منطقه 15 تهران سه مدرسه، در منطقه 16 تهران دو مدرسه، در منطقه 17 تهران دو مدرسه، در منطقه 18 تهران یک مدرسه و در منطقه 19 تهران هم یک مدرسه آموزش از راه دور وجود دارد.

استان خراسان رضوی با 147 مدرسه آموزش از راه دور، استان فارس با 133 مدرسه و استان لرستان با 110 مدرسه به ترتیب بیشترین مدارس آموزش از راه دور را در کشور به خود اختصاص داده‌اند.

در مقابل نیز استان قزوین با 20 مدرسه، استان قم و سمنان با 15 مدرسه و استان خراسان جنوبی با 10 مدرسه آموزش از راه دور به ترتیب کمترین مدارس را در کشور دارا هستند.

نکته جالب توجه این است که در تمامی استان‌های کشور مدارس آموزش از راه دور وجود دارد و در استان‌هایی که شاید نیاز به این گونه مدارس بیشتر احساس می‌شود تعداد قابل توجه‌ای وجود دارد، اما همچنان نیاز به توسعه یک امر ضروری به نظر می‌رسد.

در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اصفهان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، شهرستان‌های تهران، کرمان، گیلان، لرستان، مازندران و هرمزگان بیش از 50 مدرسه آموزش از راه دور فعالیت می‌کنند.

علاقمندان به ادامه تحصیل شامل افرادی که سن آنها از 18 سال عبور کرده است و آخرین مدرک تحصیلی آنها به دوره ابتدایی باز می‌گردد، می‌توانند به یکی از مدارس آموزش از راه دور استان محل زندگی خود مراجعه و نسبت به دریافت اطلاعات و چگونگی ادامه تحصیل اقدام کنند.

به گفته گودرز شاهمرادی، مدیر آموزش از راه دور وزارت آموزش و پرورش، در سال تحصیلی آینده تعداد مدارس آموزش از راه دور افزایش نخواهد داشت و بر کیفیت بخشی این مدارس تأکید خواهد شد.

به گزارش فارس، امکان ادامه تحصیل برای افرادی که سالهاست درس را کنار گذاشته‌اند و تصمیم به تحصیل مجدد دارند، فراهم است و با هزینه‌های اندک امکان تحصیل مجدد تا اخذ مدرک دیپلم در مدارس آموزش از راه دور برای آنها فراهم است.

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 33,040 ریال
GBP پوند انگليس 42,372 ریال
CHF فرانک سويس 34,127 ریال
SEK کرون سوئد 4,080 ریال
NOK کرون نروژ 4,178 ریال
DKK کرون دانمارک 5,227 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,833 ریال