رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


 • پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶
 • الخميس ۱ ذو الحجة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 24 August
  تبریز لطیف
  ٣٠(°C)
  وزش باد ١٢(mph)
  فشار ٢۵.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 7-High
  رطوبت ٢۵.۴٧(in)
اوقات شرعی

شبکه کانون‌های تفکر ایران در یادداشتی به تحلیل آخرین وضعیت پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس پرداخت. در بخشی از این یادداشت آمده است: “پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، تنها پالایشگاه در دست احداث کشور برای حرکت جدی به‌سمت کاهش خام‌فروشی، قطع وابستگی کشور به واردات بنزین و همچنین کاهش ضربه‌پذیری در برابر تحریم فروش […]

شبکه کانون‌های تفکر ایران در یادداشتی به تحلیل آخرین وضعیت پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس پرداخت. در بخشی از این یادداشت آمده است:

“پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، تنها پالایشگاه در دست احداث کشور برای حرکت جدی به‌سمت کاهش خام‌فروشی، قطع وابستگی کشور به واردات بنزین و همچنین کاهش ضربه‌پذیری در برابر تحریم فروش نفت و میعانات گازی است. با توجه به اهمیت راهبردی این پالایشگاه ضروری است تا وزارت نفت برای راه‌اندازی سریع‌تر این پروژه متناسب با چالش‌هایی که در بخش‌ قبلی به آن اشاره شد، اقدامات مؤثری اتخاذ نماید، به‌نحوی که چالش‌های مربوطه از جمله مشکل تأمین تجهیزات، توانمندی پیمانکار و همچنین مشکل تزریق منابع مالی برطرف شود، در غیر این‌صورت نه‌تنها تکمیل هر ۳ فاز پالایشگاه تا پایان دولت یازدهم محقق نخواهد شد، بلکه تحقق وعده افتتاح فاز اول این طرح تا پایان نیمه دوم سال ۱۳۹۵ نیز بعید به نظر می‌رسد”.

به نقل از خبرگزاری تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 33,075 ریال
GBP پوند انگليس 42,279 ریال
CHF فرانک سويس 34,218 ریال
SEK کرون سوئد 4,102 ریال
NOK کرون نروژ 4,203 ریال
DKK کرون دانمارک 5,247 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,835 ریال