رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 11 خبر


 • پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶
 • الخميس ۲۴ ذو القعدة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 17 August
  تبریز Mostly Cloudy
  ٢٩(°C)
  وزش باد ٧(mph)
  فشار ٢۵.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 5-Moderate
  رطوبت ٢۵.۴٧(in)
اوقات شرعی

روزنامه الشروق نوشت :دامپزشکان الجزایری به شهروندان آن کشور هشدار دادند: که از خرید گوسفند از منابع ناشناس بدلیل وجود زمینه ی ابتلا به سرطان وسایر بیماری های خطرناک خود داری کنند. زیرا این دسته از دام ها و گوسفندان که با تزریقات سمی مخضوصاً توسط اسرائیل پرواربندی شده اند روانه بازار گردیده اند. الجزایر،در […]

روزنامه الشروق نوشت :دامپزشکان الجزایری به شهروندان آن کشور هشدار دادند: که از خرید گوسفند از منابع ناشناس بدلیل وجود زمینه ی ابتلا به سرطان وسایر بیماری های خطرناک خود داری کنند. زیرا این دسته از دام ها و گوسفندان که با تزریقات سمی مخضوصاً توسط اسرائیل پرواربندی شده اند روانه بازار گردیده اند.

الجزایر،در ادامه  نوشت: این روزها قاچاقچیانی از تونس ، لیبی و الجزایر، با تجارت هرمون رشد ساخته شده در اسرائیل، به عرضه و فروش دام های پروار بندی شده خطرناک در شرایطی که مردم خود را برای خرید عید قربان آماده می کنند،در کمین قربانیان هستند.

گروهی از سوداگران فرصت طلب این عرصه با تغذیه دام ها ازداروها وتغذیه ی ممنوعه در سطح بین المللی از جمله  “Frasadon”، “Banzuat” ، “Dostradiol”  باهدف پرواربندی فوری،  وزن بره ها را بین ۵ تا ۱۰ کیلوگرم افزایش می دهند.

دامپزشکان الجزایری تاکیدکردند : که «مطالعات پزشکی انجام شده در اروپا نشان می دهد : گوشت دام هایی که از طریق تزریق داروی ذکر شده به اضافه وزن ظاهری دست می یابند به افزایش سریع  تومورهای سرطانی در بدن انسان کمک می کند.

قبل از این هم ناظرین اتحادیه اروپا در همین رابطه برای جلوگیری از استفاده و دست بدست کردن این نوع داروها  وممنوعیت بکارگیری آنها  توسط دامپروران و فعالان این بخش از حدود ۷ سال  مقررات وقوانینی را  وضع کرده اند.

اما علیرغم ممنوعیت این روش در پروار بندی دام ها” اسرائیل”خود راساً، به تولید غیرقانونی اینگونه داروها و صادر کردن قاچاق آن به کشورهای عربی واسلامی اقدام کرده و این رویه ضد انسانی را ادامه داده است و نکته مهم اینکه، شبکه های قاچاق وابسته به آن در قاره های دیگر نیز فعالیت دارند .

به نقل از راه دانا

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 32,931 ریال
GBP پوند انگليس 42,495 ریال
CHF فرانک سويس 34,140 ریال
SEK کرون سوئد 4,082 ریال
NOK کرون نروژ 4,162 ریال
DKK کرون دانمارک 5,215 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,827 ریال