رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


 • پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶
 • الخميس ۱ ذو الحجة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 24 August
  تبریز لطیف
  ٢۴(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.۴۵(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.۴۵(in)
اوقات شرعی

“دكترمحمد مخبر با حضور در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي تفاهم نامه ساخت و تجهيز ۲مركزفوق تخصصي سرطان با اعتبار حدود ۴۰۰ميليارد و احداث ۸۸ مركز بهداشتي در استان سيستان و بلوچستان به ارزش ۶۳ميليارد تومان را با دكتر قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت درمان وآموزش پزشكي امضا كرد.” ستاداجرايي فرمان امام(ره) كه پيش […]

“دكترمحمد مخبر با حضور در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي تفاهم نامه ساخت و تجهيز ۲مركزفوق تخصصي سرطان با اعتبار حدود ۴۰۰ميليارد و احداث ۸۸ مركز بهداشتي در استان سيستان و بلوچستان به ارزش ۶۳ميليارد تومان را با دكتر قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت درمان وآموزش پزشكي امضا كرد.”

img_20160911_073208

ستاداجرايي فرمان امام(ره) كه پيش از اين ۷ مركز بهداشتي درماني و ۳۵ مركز و خانه بهداشت را توسط بنيادبركت احداث نموده صبح امروزدر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي تفاهم نامه اي در خصوص احداث مراكز جامع سلامت، بهداشتي و درماني روستايي به امضا رساند . با اين تفاهم نامه تعداد مراكز بهداشتي درماني به ۱۳۰ و مناطق روستايي تحت پوشش به ۵۲۰ روستا مي رسد. بيمارستانهاي احداث شده و در حال ساخت در استانهاي كردستان، گلستان، خراسان جنوبي، خراسان رضوي، فارس،همدان ،تهران و سمنان مي باشد.

دكترقاضي زاده هاشمي وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشكي در مصاحبه با رسانه ها گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام می تواند در حوزه سلامت منشاء اثر باشد و خدمات خوبی را نه تنها به مردم ایران بلکه به منطقه و جهان اسلام ارایه دهد.

دکتر سید حسن قاضي زاده هاشمی با تقدیر از اقدامات انجام شده در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در دوره ریاست دکتر مخبر، گفت: احداث ۸۸ مرکز جامع سلامت و پایگاه بهداشت در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان تاثیر بسزایی در ارتقاء سطح سلامت در این مناطق کشور خواهد داشت.

وی همچنین به ساخت یک بیمارستان و دو مرکز جامع خدمات سرطان توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اشاره کرد و این اقدامات را مقدمه ای بر همکاری های بیشتر وزارت بهداشت با این نهاد به خصوص در مورد بیماری های خاص و صعب العلاج دانست.

img_20160911_073211

هاشمی از امضای تفاهمنامه همکاری بین این دو نهاد به عنوان منشاء خیر یاد کرد و افزود: تفاهمنامه امروز نقش زیادی در مسیر کمک به نیازمندان دارد و در نهایت گام برداشتن در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وزیر بهداشت امضای این تفاهمنامه و همکاری با ستاد اجرایی فرمان امام را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) پیش از این نیز همکاری های خوبی با وزارت بهداشت در این زمینه داشته است که از آن جمله می توان به تفاهمنامه سال گذشته مبنی بر تکمیل و ساخت ۱۰ بیمارستان در نقاط محروم کشور اشاره کرد.

رئيس ستاداجرايي فرمان امام هم در مصاحبه با خبرنگاران خاطر نشان كرد جهت گيري ستاد خدمت رساني به مناطق محروم است و در حوزه سلامت محوريت تصميم گيري با وزارت بهداشت است و ستاد هر جا كه وزارت بهداشت احساس نياز كند و بخش خصوصي تمايلي نداشته باشد حضور پيدا مي كند . مخبر افزود تا پايان امسال ۹ بيمارستان با ظرفيت ۱۱۰۰ تختخواب تحويل وزارت بهداشت مي شود و علاوه بر اين ۲ تا ۳ بيمارستان ديگر را در دست ساخت داريم. محمد مخبر افزود براساس اين تفاهم نامه ۲ مركز فوق تخصصي سرطان يكي در بيمارستان امام حسين(ع) و ديگري در بيمارستان بركت هر كدام با اعتبارحدود ۲۰۰ ميليارد تومان و با پيشرفته ترين تجهيزات تجهيز خواهد شد.وي افزود در مراكز تحت پوشش اين ستاد تمام هزينه هاي درماني بيماران محروم و بي بضاعت تامين مي شود لذا الويت اين ستاد همواره خدمت به مردم محروم است گرچه افراد عادي نيز از اين خدمات بهره مند ميشود.

img_20160911_073213

دكتر مخبر در پايان خاطر نشان كرد ستاد پروژه هاي اقتصادي بزرگي در مناطق محروم از جمله پروژه استخراج نفت هورالهويزه در نقطه صفر مرزي، پروژه پالايشگاه جاسك و… دنبال ميكند كه به طور مستقيم و غيرمستقيم ۴۰۰هزار شغل ايجاد مي شود.

مخبر ادامه داد ستاداجرايي هم اكنون ۲۶۵طرح و پروژه در حال اجرا در دست دارد و بيش از ۳۰۰۰ پروژه ديگر در نوبت هستند و حجم وسيعي از خلاقيت، مديريت و مشاركت با بخشهاي مختلف در اين پروژه ها و در مناطق محروم متجلي شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 33,040 ریال
GBP پوند انگليس 42,372 ریال
CHF فرانک سويس 34,127 ریال
SEK کرون سوئد 4,080 ریال
NOK کرون نروژ 4,178 ریال
DKK کرون دانمارک 5,227 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,833 ریال