رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 42 خبر


 • دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
 • الإثنين ۲۸ ذو القعدة ۱۴۳۸
 • 2017 Monday 21 August
  تبریز لطیف
  ٣۵(°C)
  وزش باد ١٢(mph)
  فشار ٢۵.٣٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۵.٣٧(in)
اوقات شرعی

آن‌طور که محسن جوان، معاون صادرات سایپا می‌گوید، قیمت پراید در بازار عراق، ۱۰ هزار و ۵۰۰ دلار است، این در شرایطی است که آپشن‌ها و استانداردهایی مانند سیستم ترمز ضدقفل (ABS) و کیسه هوا نیز روی این خودرو نصب نیست. با این حساب و با فرض دلار سه هزار و ۲۰۰ تومانی، پراید هم‌اکنون […]

آن‌طور که محسن جوان، معاون صادرات سایپا می‌گوید، قیمت پراید در بازار عراق، ۱۰ هزار و ۵۰۰ دلار است، این در شرایطی است که آپشن‌ها و استانداردهایی مانند سیستم ترمز ضدقفل (ABS) و کیسه هوا نیز روی این خودرو نصب نیست.

با این حساب و با فرض دلار سه هزار و ۲۰۰ تومانی، پراید هم‌اکنون با قیمتی برابر با ۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان (حدودا یک و نیم برابر بازار ایران) در عراق به فروش می‌رسد. فقط پراید نیست که در بازارهای صادراتی، قیمتی بیش از بازار داخل دارد، چه آنکه به گفته معاون صادرات سایپا، این خودرو در بازار مصر، با قیمتی معادل هشت هزار و ۵۰۰ دلار عرضه می‌شود. این یعنی قیمت تیبا در بازار آفریقایی سایپا ۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

معاون صادرات سایپا همچنین قیمت تیبا را در آذربایجان، هفت هزار و ۵۰۰ یورو عنوان می‌کند که با فرض یوروی چهار هزار و ۱۰۰ تومانی، تیبا با قیمتی برابر با ۳۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان در این بازار اروپایی به فروش می‌رود. این در شرایطی است که تیبا هم‌اکنون در بازار ایران ۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد و با این حساب، این خودرو در مصر، سه میلیون تومان و در آذربایجان نیز ۶ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان گران‌تر از بازار داخل به‌دست مشتریان می‌رسد.

به گفته معاون صادرات سایپا، تیباهای صادر شده به مصر و آذربایجان نیز مانند پراید، فاقد استانداردها و آپشن‌هایی مانند کیسه هوا و ترمز ضدقفل هستند، حال آنکه در بازار ایران، هم پراید و هم تیبا از ترمز ضدقفل و کیسه هوا بهره می‌برند.

به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 32,980 ریال
GBP پوند انگليس 42,461 ریال
CHF فرانک سويس 34,155 ریال
SEK کرون سوئد 4,065 ریال
NOK کرون نروژ 4,163 ریال
DKK کرون دانمارک 5,213 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,828 ریال