رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 20 خبر


 • پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶
 • الخميس ۱ ذو الحجة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 24 August
  تبریز لطیف
  ٣٠(°C)
  وزش باد ١٢(mph)
  فشار ٢۵.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 7-High
  رطوبت ٢۵.۴٧(in)
اوقات شرعی

همزمان با پانزدهمین سالگرد وقوع حملات ۱۱ سپتامبر در آمریکا،‌ می توان گفت تقریبا یک سانسور خبری مطلق در رسانه های جریان اصلی آمریکا دیده می شود آن هم در شرایطی که مدارکی وجود دارد که وجود آنها تاکیدی است بر ضرورت انجام تحقیقات جدید و فوری و مستقل پیرامون حملات سال ۲۰۰۱ در آمریکا. […]

همزمان با پانزدهمین سالگرد وقوع حملات ۱۱ سپتامبر در آمریکا،‌ می توان گفت تقریبا یک سانسور خبری مطلق در رسانه های جریان اصلی آمریکا دیده می شود آن هم در شرایطی که مدارکی وجود دارد که وجود آنها تاکیدی است بر ضرورت انجام تحقیقات جدید و فوری و مستقل پیرامون حملات سال ۲۰۰۱ در آمریکا.

«اسکات بِنِت» تحلیلگر مبارزه با تروریسم و افسر سابق جنگ روانی ارتش آمریکا در «سان فرانسیسکو» به مناسبت پانزدهمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر۲۰۰۱، به قانون مصوب اخیر کنگره آمریکا مبنی بر طرح دعوی قربانیان حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر در آمریکا، علیه عربستان و دریافت غرامت از این کشور اشاره کرد و گفت که رای گیری درباره این قانون در کنگره، به درخواست مردم آمریکا صورت گرفت. بنت گفت که با انتشار گزارش ۲۸ صفحه ای کنگره و افشای روابط بنیاد کلینتون با تروریست های وهابی عربستان و تامین مالی این گروه و نقش احتمالی ریاض در این حملات، مردم آمریکا نهایتا به این نتیجه رسیدند که عربستان سعودی مسئول بیشتر بی ثباتی ها در جهان است.

بنابراین،‌ مردم آمریکا از سران سیاسی کشورشان خواستند تا این قدرت را به آنها بدهند که بتوانند عربستان سعودی را دادگاهی کنند و به این ترتیب بود که کنگره آمریکا نیز به خشم آمریکایی ها توجه کرد و طرحی را به تصویب در آورد که راه را برای انجام تحقیقات جدید پیرامون حملاتی که در تاریخ ۱۱ سپتامبر رخ داد، باز می کند.

حملات ۱۱ سپتامبر، بهانه آمریکا برای شروع جنگ ۱۵ ساله در خاورمیانه

گزارش ۲۸ صفحه کنگره آمریکا نشان می داد که برخی از هواپیما ربایان دخیل در حمله ۱۱ سپتامبر، با افرادی در ارتباط بوده و از طریق آنها حمایت مالی شده اند که این افراد با عربستان در تماس بوده اند.

همچنین اطلاعاتی به خصوص از منابع اف بی آی وجود دارد که نشان می دهد حداقل دو نفر از این افراد که هواپیما ربایان با آنها ارتباط داشتند، افسران اطلاعاتی عربستان بوده اند.

افسر سابق ارتش آمریکا گفت که حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ که به مرگ چهار هزار نفر منجر شد، بهانه ای شد در دست آمریکا که جنگی را در خاورمیانه شروع کرد که در طول ۱۵ سال گذشته ادامه داشته است.

اسرائیل و آمریکا حملات ۱۱ سپتامبر را از پیش برنامه ریزی کرده بودند

بنت گفت: با این وجود، به کمک فناوری و کارشناسان و دانشمندان و محققان حرفه ای و کارکشته، در حال حاضر می توانیم بگوییم که این داستان حقیقتا و صرفا دروغی ماهرانه بود و حمله علیه مردم آمریکا توسط دولت واشنگتن، اسرائیل برنامه ریزی و اجرا شد و عربستان صرفا یک فریب خورده بود که تمام کاسه کوزه ها را سر او شکستند.

برج دوقلوی آمریکا با مواد منفجره از پیش کار گذاشته شده فرو ریخت

بنت گفت که در حال حاضر با کمک علم و رایانه، می توان دید که برج های دوقلو در آمریکا با سرعت سقوط آزاد فرو ریختند که چنین امری غیر ممکن است مگر اینکه مواد منفجره ای از قبل در این برج ها کار گذاشته شده باشد. علاوه بر این، ساختمان شماره ۷مرکز تجارت جهانی آمریکا نیز با سرعت سقوط آزاد فرو ریخت که این امر ثابت می کند این ساختمان نیز منفجر شده است آن هم بیشتر به این دلیل که این ساختمان مرکز فرماندهی این حملات بوده است.

پنتاگون توسط موشک کروز هدف گرفته شده است

بنت با اشاره به اینکه پنتاگون نیز به احتمال زیاد توسط یک موشک کروز و یا هواپیمای بدون سرنشین و نه توسط هواپیمای ۷۵۷ هدف گرفته شده است، گفت: خود من شخصا روز بعد از وقوع حملات نزدیک ساختمان پنتاگون مشغول رانندگی بودم اما یقینا می گویم که هیچ بخشی از لاشه هواپیما در هیچ جایی روی چمن ها نیفتاده بود.

این تحلیلگر آمریکایی گفت که این حقایق نشان می دهد که حمله به برج های دو قلو و پنتاگون و ساختمان شماره ۷، حملاتی بودند که به شیوه ای استادانه به گونه ای طراحی شدند که اینطور به نظر بیاید توسط دشمن و نه کسانی که حقیقتا آن را برنامه ریزی و اجرایی کرده اند، عملیاتی شده اند و ارتش آمریکا از این حملات برای توجیه جنگ هایی استفاده کرد که میلیاردها دلار هزینه داشته است.

این تحلیلگر آمریکایی در ادامه مصاحبه گفت که دو گروه باید از کشف این حقیقت بیشتر خشمگین باشند: گروه اول کسانی هستند که عزیزان خود را در این حملات از دست دادند و گروه دوم اعضای ارتش آمریکا هستند که به جنگی بعد از حملات ۱۱ سپتامبر ملحق شدند که هیچ وقت واقعی نبود.

مردم آمریکا حق السکوت نمی‌گیرند

بنت با اشاره به اینکه دلیل حملات ۱۱ سپتامبر، توجیه حمله آمریکا به خاورمیانه و راضی کردن رژیم صهیونیستی بود و تاکید بر اینکه اسرائیل از مردم و ارتش آمریکا در جنگی استفاده کرد که هیچ یک از مردم آمریکا خواهان آن نبودند، گفت که با این حال، این امید است که با افزایش افشاگری ها درباره دروغ های ۱۱ سپتامبر، مردم آمریکا از رژیم ها و کشورهایی که عامل خونریزی ها در خاورمیانه بوده اند فاصله بگیرند و به دنبال یک سرنوشت جدید باشند و دیگر هیچ وقت اجازه تکرار چنین خیانت ها و شرارت هایی را ندهند.

این افسر سابق ارتش آمریکا در واکنش به تهدید دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا به وتوی قانون مصوب کنگره علیه عربستان و از طرفی تهدید عربستان به خروج صدها میلیارد دلار از دارایی های خود از آمریکا در صورت تصویب دریافت غرامت قربانیان ۱۱ سپتامبر از ریاض گفت که آمریکایی ها به این حقیقت رسیده اند که ایدئولوژی سلفی – وهابی عربستان عامل بیشتر تروریسم ها و تعصباتی است که در حال خسارت زدن به سوریه، لیبی،‌ عراق، ایران و اروپا است.

بنت افزود که دولت آمریکا توسط افرادی خائن، ترسو و دروغگو مدیریت شده و همواره درصدد بوده است تا ذهن آمریکایی ها را بعد از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، با کج خیالی و تکبر مسموم کند.

بنت گفت که اوباما و هیلاری کلینتون با وعده حمایت از عربستان سعودی از طریق رد درخواست آمریکایی ها برای دادگاهی کردن این کشور، تمام اعتماد مردم را از دست می دهند. آمریکایی ها به این نتیجه رسیده اند که هیچ مقدار پولی نمی تواند سکوت آنها را بخرد (آمریکایی ها حق السکوت قبول نمی کنند).

مردم آمریکا این فرصت را دارند تا جنایتکاران دخیل در حملات ۱۱ سپتامبر ( از جمله اعضای دولت بوش و حزب لیکود اسرائیل به رهبری نتانیاهو) را تحت پیگرد قانونی قرار دهند و نهایتا دست خود را از خون پاک کنند. (خود را تبرئه کنند).

بنت افسر عملیات ویژه ارتش آمریکا و تحلیلگر مبارزه با تروریسم و جنگ روانی، پیمانکار سابق دفاعی در شرکت مشاور استراتژی و فناوری «بوز آلن همیلتون» بوده که در سطوح عالی مبارزه با تروریسم بین المللی در واشنگتن دی سی و همچنین در پایگاه نیروی هوایی «مک دیل» در شهر «تمپا» دردر فلوریدا فعالیت کرده است.

این تحلیلگر آمریکایی در طول سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸ میلادی در دولت «جورج بوش» رئیس جمهور سابق آمریکا و همچنین به عنوان محقق علوم اجتماعی در بنیاد هریتیج مشغول به کار بوده است.

به نقل از خبرگزاری تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 33,075 ریال
GBP پوند انگليس 42,279 ریال
CHF فرانک سويس 34,218 ریال
SEK کرون سوئد 4,102 ریال
NOK کرون نروژ 4,203 ریال
DKK کرون دانمارک 5,247 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,835 ریال