رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 11 خبر


 • پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶
 • الخميس ۲۴ ذو القعدة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 17 August
  تبریز Mostly Cloudy
  ٢٨(°C)
  وزش باد ١۴(mph)
  فشار ٢۵.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 5-Moderate
  رطوبت ٢۵.۴٧(in)
اوقات شرعی

علی شیخیانی دبیر کل حزب مردم مسلمان ایران، درباره آخرین فعالیت تشکیلاتی سیاسی حزب متبوع خود اظهار داشت: اصول ما این است که در دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری از نامزدهایی حمایت کنیم که خطوط قرمز را رعایت کنند. وی افزود: ما از کاندیدایی حمایت می‌کنیم که قانون اساسی، نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت […]

علی شیخیانی دبیر کل حزب مردم مسلمان ایران، درباره آخرین فعالیت تشکیلاتی سیاسی حزب متبوع خود اظهار داشت: اصول ما این است که در دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری از نامزدهایی حمایت کنیم که خطوط قرمز را رعایت کنند.

وی افزود: ما از کاندیدایی حمایت می‌کنیم که قانون اساسی، نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه را نه در لقلقه بلکه با جان و دل قبول داشته و به استراتژی‌ها و راهبردهای درون‌مرزی و برون‌مرزی نظام پایبند باشد.

*حزب مردم سال ۹۶ یا ائتلاف می‌کند یا مستقل وارد می‌شود

دبیر کل حزب مردم تأکید کرد: چشم‌انداز انتخاباتی حزب ما این است که یا وارد یک ائتلاف با دیگر احزاب و تشکل‌های سیاسی بشویم و یا مستقلاً به انتخابات ورود یابیم.

شیخیانی با بیان اینکه حزب مردم یک حزب چند میلیونی است، گفت: ما در ائتلاف خود با دیگر احزاب قطعاً خط قرمز‌هایی را تقسیم کردیم به عنوان مثال احزاب منحله را قبول نداریم و با احزاب و تشکل‌هایی هم که خطوط قرمز را رعایت نمی‌کنند ائتلاف نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: ما امروز می‌بینیم که برخی از سران احزاب منحله با پرچمداری احزاب و تشکل‌هایی ناشناخته در فرایندهای سیاسی دخالت دارند که من در همین مورد به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب شکایت کردم.

دبیر کل حزب مردم هدف پویایی حزب متبوع خود در انتخابات را جلب مشارکت حداکثری مردم عنوان و تصریح کرد: بنا داریم حداکثر واجدین شرایط را به پای صندوق‌های رأی بکشانیم تا آثار فرامرزی آن را در معادلات سیاسی، منطقه‌ای و بین‌المللی ببینیم.

*از کاندیدای ۹۶ حمایت مشروط می‌کنیم

شیخیانی اظهار کرد: قطعاً ما از کاندیدای انتخاباتی حمایت مشروط خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه حزب مردم در یازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری از حسن روحانی حمایت کرد، گفت: ما جزو ۵۰۰ نفری بودیم که از روحانی حمایت کرد اما روحانی به مانفس حزب ما هیچ توجهی نکرد و برنامه‌های ما را در کشویش گذاشت تا خاک بخورد.

دبیر کل حزب مردم یادآور شد: من به آقای روحانی گفته بودم که دولت یازدهم میراث چه چیزی است اما وی توجه نکرد بنابراین اگر روحانی این معایب را برطرف نکند به راند دوازدهم نمی‌رسد.

شیخیانی تصریح کرد: ما در اولین جلسه‌ای که پس از انتخابات ۹۲ خدمت روحانی رسیدیم به وی گوشزد کردیم که نباید معایب کابینه قبل در کابینه شما نیز وجود داشته باشد چرا که کابینه قبلی کم‌تجربه بود و کابینه آقای روحانی نیز پیر است. نه به آن شوری شوری و نه به این بی‌نمکی.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد مجموعه قوه مجریه اصلاً مشی روحانی را قبول ندارند، گفت: روحانی پس کی می‌خواهد دست به تغییر بزند. فصل پوست اندازی کابینه دقیقا چه زمانی است؟ عدم مقبولیت وی در قوه‌ای که ریاستش بر عهده روحانی است به پاشنه آرشیل تبدیل شده است.

دبیر کل حزب مردم درباره آلترناتیو روحانی نیز گفت: جامعه ما جامعه‌ای نیست که انسان‌های شایسته ریاست جمهوری در آن کم باشد بلکه فضای رسانه‌ای ما به گونه‌ای است که اجازه ظهور درست به همه برای ریاست جمهوری نمی‌دهد.

*سال ۹۲ بهتر از روحانی هم داشتیم

شیخیانی با بیان اینکه در سال ۹۲ ما نامزدهایی بهتر از روحانی هم داشتیم، گفت: جو و فضا به گونه‌ای شد که روحانی در صحنه ماند و گرنه اشخاص بهتری بودند که کشور را مدیریت کنند.

*ناطق موافق احمدی‌نژاد بود

وی با تأکید بر اینکه فضای جامعه باید زمینه را برای رشد انسان‌های نخبه فراهم کند، خاطرنشان کرد: در قضیه شهرداری تهران من از جمله کسانی بودم که با ریاست احمدی‌نژاد در شهرداری تهران مخالفت کردم اما همین آقای ناطق موافق احمدی‌نژاد بود و تأکید داشت که احمدی‌نژاد باید شهردار تهران شود.

به نقل از خبرگزاری فارس

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 32,931 ریال
GBP پوند انگليس 42,495 ریال
CHF فرانک سويس 34,140 ریال
SEK کرون سوئد 4,082 ریال
NOK کرون نروژ 4,162 ریال
DKK کرون دانمارک 5,215 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,827 ریال