رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶
 • الخميس ۱ ذو الحجة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 24 August
  تبریز لطیف
  ٢۴(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.۴۵(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.۴۵(in)
اوقات شرعی

سید حمزه درواری امروز در شهرستان ساری، اظهار کرد: تأکیدات رهبر انقلاب به مسؤولان مرکز آمار ایران در ارائه آمار دقیق نکته بسیار مهمی است که باید از مدت‌ها قبل به آن توجه می‎شد. وی با اعلام اینکه مسؤولان به ازای یک ساعت کار در هفته را آمار اشتغال اعلام می‎کنند، تصریح کرد: این فرمول که […]

سید حمزه درواری امروز در شهرستان ساری، اظهار کرد: تأکیدات رهبر انقلاب به مسؤولان مرکز آمار ایران در ارائه آمار دقیق نکته بسیار مهمی است که باید از مدت‌ها قبل به آن توجه می‎شد.

وی با اعلام اینکه مسؤولان به ازای یک ساعت کار در هفته را آمار اشتغال اعلام می‎کنند، تصریح کرد: این فرمول که یکی از یون‌های تعریف‌شده در سازمان بین‌المللی کار است و به ظاهر صحیح به نظر می‎رسد و تنها برای مجامع بین‌المللی از جمله سازمان بین‌المللی کار، سازمان تجارت جهانی و صندوق بین‌المللی پول استفاده می‎شود.

رئیس کانون کارفرمایان مازندران اضافه کرد: اینگونه آمارها مصرف داخلی نداشته و نتیجه این آمارها نادیده گرفتن واقعیات و فریب افکار عمومی است.

عضو سابق شورای عالی کار کشور با اعلام اینکه براساس تعریف مرکز آمار ایران خط فقر در کشور دریافتی کمتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده است، افزود: ملاک اشتغال در ایران و تعریفی که ما داریم این است که یک جوان هر روز هفت ساعت و چهل دقیقه کار کند و براساس حداقل حقوق ماهانه طبق مصوبه شورایعالی کار با مزایای تعریف‌شده از جمله حق مسکن و همسر مبلغ یک میلیون تومان دریافت کند که در صورتی که این شرایط برای همه افراد جویای کار نیز فراهم شود، زیر خطر فقر قرار دارند.

درواری خطاب به متولیان آمار در کشور گفت: چرا مسؤولان برای فرار از پاسخگویی در مورد تحقق نیافتن وعده‎های خود به فرمول یک‌ساعت در هفته اتکا کرده و با احساسات مردم بازی می‎کنند.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در جمع مسؤولان آماری کشور یادآور شد: اگر برنامه‌ای برای رفع بیکاری داریم باید ملاک تعیین نرخ بیکاری در کشور ۴۴ ساعت در هفته باشد.

رئیس کانون کارفرمایان مازندران اضافه کرد: ملاک یک ساعت در هفته برای اعلام نرخ بیکاری مناسب نیست، به‌واسطه این آمار میزان بیکاری و مشکلاتی که در جامعه وجود دارد به خوبی مشخص نمی‎شود.

این مسؤول ادامه داد: مسؤولان و دست‌اندرکاران برای یک بار هم که شده حقایق آماری را مطرح کنند تا برای رفع مشکلات اساسی در حوزه‌های مختلف برنامه‌ریزی منسجمی طراحی شود.

درواری با اعلام اینکه نرخ بیکاری واقعی که مردم احساس می‎کنند بیش از ۴۰ درصد است، گفت: این حقایق موجود است؛ متولیان و دست‌اندرکاران برای رفع این موارد باید برنامه‌ریزی کنند.

به نقل از خبرگزاری فارس

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 33,040 ریال
GBP پوند انگليس 42,372 ریال
CHF فرانک سويس 34,127 ریال
SEK کرون سوئد 4,080 ریال
NOK کرون نروژ 4,178 ریال
DKK کرون دانمارک 5,227 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,833 ریال