رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 42 خبر


 • دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
 • الإثنين ۲۸ ذو القعدة ۱۴۳۸
 • 2017 Monday 21 August
  تبریز لطیف
  ٣۵(°C)
  وزش باد ١٢(mph)
  فشار ٢۵.٣٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۵.٣٧(in)
اوقات شرعی

هشتم شهریور ماه امسال بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای به بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام کرد که به شعب خود اعلام کنند که ضمن خودداری از ارائه هرگونه خدمات به شعب موسسه اعتباری آرمان که متشکل از دو تعاونی وحدت و البرز ایرانیان است، در مجموع عدم ارائه خدمات به موسسات فاقد مجوز را به طور […]

هشتم شهریور ماه امسال بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای به بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام کرد که به شعب خود اعلام کنند که ضمن خودداری از ارائه هرگونه خدمات به شعب موسسه اعتباری آرمان که متشکل از دو تعاونی وحدت و البرز ایرانیان است، در مجموع عدم ارائه خدمات به موسسات فاقد مجوز را به طور جدی تر در دستور کار خود قرار دهند.

اما حدود یک هفته بعد و در ۱۶ شهریورماه بخشنامه‌ای دیگر از اداره نظارت بانک مرکزی صادر شده و به بانک‌ها اعلام می‌کند که عدم ارائه خدمات بانکی صرفا در مورد تعاونی البرز ایرانیان است. اکنون موسسه مالی و اعتباری از بخشنامه دوم بانک مرکزی سوء استفاده کرده و این بخشنامه را به صورت بنر در سر درب شعبه های خود با عنوان ” مهر تایید بانک مرکزی بر فعالیت موسسه آرمان ” نصب کرده است .

مجری این برنامه در این باره با ذکر اینکه به در پیگیری های زیادی از مسئولان بانک مرکزی خواستیم موضع خود را در این باره اعلام کنند گفت : این موسسات غیر مجاز پول زیادی دارند ، پول زیاد دردسرهای زیادی درست می کند و چیزهای دیگری نیز درست می کنند.

وی با کنایه در این باره افزود : به بانک مرکزی زنگ زدیم تا جوابگو باشند ، خواستیم ببنیم ایا کسی زنگ زده و بانک مرکزی را ناراحت کرده  ، با فشار یا با سفارش بانک مرکزی از موضع اولیه خود مبنی بر تنبیه این موسسه غیر مجاز کوتاه آمده است .

پیش از این برنامه پایش در تماس ضبط‌شده‌ای که با مسئولان چهار شعبه موسسه مالی و اعتباری آرمان داشت از آن‌ها پرسید که در حال حاضر نرخ سود سپرده‌های روزشمار و سالانه این موسسه چقدر است که این مسئولان گفتند: اکنون در موسسه مالی و اعتباری آرمان به سپرده‌های روزشمار ۲۳ درصد سود و به سپرده‌های سالانه ۲۵ درصد سود تعلق می‌گیرد.

مسئولان شعب موسسه مالی و اعتباری آرمان در ادامه این گفتگو عنوان می‌کنند که به ازای هر یک میلیارد تومان نیم درصد به میزان سود سپرده اضافه می‌گردد. همچنین نرخ تسهیلات در این موسسه ۲۱ تا ۲۳ درصد عنوان‌ شده است.

به نقل از خبرگزاری تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 32,980 ریال
GBP پوند انگليس 42,461 ریال
CHF فرانک سويس 34,155 ریال
SEK کرون سوئد 4,065 ریال
NOK کرون نروژ 4,163 ریال
DKK کرون دانمارک 5,213 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,828 ریال