رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 12 خبر


 • پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶
 • الخميس ۲۴ ذو القعدة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 17 August
  تبریز Mostly Cloudy
  ٢٩(°C)
  وزش باد ٧(mph)
  فشار ٢۵.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 5-Moderate
  رطوبت ٢۵.۴٧(in)
اوقات شرعی

«آسوشیتدپرس» در مطلبی تحت عنوان «چرا اهمیت دارد؟ موضوعات مورد مناقشه در انتخابات» به مسائلی که در انتخابات برای تعیین جانشین باراک اوباما مهم هستند، پرداخت. در گزارش این رسانه آمریکایی، مسائل مرتبط به ایران یکی از موضوعات مهم در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا خوانده شده است. در این بخش آمده است: «توافق هسته‌ای […]

«آسوشیتدپرس» در مطلبی تحت عنوان «چرا اهمیت دارد؟ موضوعات مورد مناقشه در انتخابات» به مسائلی که در انتخابات برای تعیین جانشین باراک اوباما مهم هستند، پرداخت.

در گزارش این رسانه آمریکایی، مسائل مرتبط به ایران یکی از موضوعات مهم در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا خوانده شده است.

در این بخش آمده است: «توافق هسته‌ای سال گذشته با تهران، برای حال حاضر تهدید درگیری نظامی آمریکا-ایران را برداشته است اما توافق روی پایه لرزانی استوار است».

آسوشیتدپرس می‌نویسد: «اما امکان آن وجود دارد که رئیس‌جمهور بعدی آمریکا با توجه به مواجهه کلی با ایران و مواجهه خاص با این کشور در قبال توافق هسته‌ای، درگیر و مشغول (مسائل مرتبط با ایران) باشد».

این خبرگزاری آمریکایی با اشاره به مواضع دو نامزد اصلی انتخابات ۲۰۱۶ در قبال برجام تاکید می‌کند: «برای هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، موضوع اساسا، تقابل تداوم در برابر تغییر است».

این رسانه می‌افزاید: «کلینتون به عنوان وزیر خارجه، پایه ریزی توافق را انجام داد. او از توافق حمایت می‌کند البته او در قیاس با رئیس‌جمهور باراک اوباما، به طور کلی لحن سخت‌تری در قبال ایران دارد اما ترامپ از توافق متنفر است اگرچه او ادعا می‌کند که می‌تواند درباره مفاد و شرایط آن، دوباره مذاکره کند».

آسوشیتدپرس می‌نویسد: «هر دوی آنها آماده توسل به گزینه نظامی برای ممانعت از دستیابی تهران به بمب(اتمی) هستند. اگر توافق فرو بپاشد یا بدون اتخاذ تدابیر مکفی، زمان آن منقضی شود، احتمال توسل به گزینه نظامی دوباره به صحنه برمی‌گردد».

در ادامه این گزارش، مسائل مربوط به چین و کره شمالی و همچنین موضوع مهاجران و پناهندگان، از دیگر مسائل خارجی مهم و تاثیرگذار در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا عنوان شده است.

به نقل از خبرگزاری فارس

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 32,931 ریال
GBP پوند انگليس 42,495 ریال
CHF فرانک سويس 34,140 ریال
SEK کرون سوئد 4,082 ریال
NOK کرون نروژ 4,162 ریال
DKK کرون دانمارک 5,215 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,827 ریال