رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 42 خبر


 • دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
 • الإثنين ۲۸ ذو القعدة ۱۴۳۸
 • 2017 Monday 21 August
  تبریز لطیف
  ٣۵(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.٣٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۵.٣٧(in)
اوقات شرعی

مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه ومحاسبات مجلس دهم در خصوص لزوم ارائه آمار دقیق در بخش اقتصاد گفت: یکی از ضروریات برنامه ریزی و تدوین چشم انداز برای آینده، داشتن آمار دقیق و اصولی است بطوریکه ارائه  آمار اشتباه  نظام برنامه ریزی کشور را با مشکل جدی مواجه می سازد. وی در ادامه افزود: […]

مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه ومحاسبات مجلس دهم در خصوص لزوم ارائه آمار دقیق در بخش اقتصاد گفت: یکی از ضروریات برنامه ریزی و تدوین چشم انداز برای آینده، داشتن آمار دقیق و اصولی است بطوریکه ارائه  آمار اشتباه  نظام برنامه ریزی کشور را با مشکل جدی مواجه می سازد.

وی در ادامه افزود: ارائه آمارغلط موجب دلسردی و بی اعتمادی مردم شده و به نظر می رسد مجلس باید برخورد جدی و قانونی با ارائه دهندگان تعمدی، آمار های غلط را مورد بررسی قراردهد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد: آمارها را فقط باید از یک نهاد تخصصی چون مرکز آمار ایران دریافت کرد و نهاد های دیگر نیز باید آمارهای خود را دراختیار این مرکز  قرار داده تا با بررسی و استفاده از شیوه علمی،  آماری دقیق و مورد وثوق ارائه شود.

وی درپایان با اشاره به مشکلات ناشی از نبود اطلاعات و آمار دقیق اظهار داشت: بعضی حوزه ها از جمله بخش اقتصاد دانش بنیان هنوز به دلیل نداشتن آمار مطلوب از میزان عنصر انسانی مبتکر، نتوانسته برنامه ریزی مناسب انجام  و جایگاه خود را در اقتصاد کشور پیدا کند.

به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 32,980 ریال
GBP پوند انگليس 42,461 ریال
CHF فرانک سويس 34,155 ریال
SEK کرون سوئد 4,065 ریال
NOK کرون نروژ 4,163 ریال
DKK کرون دانمارک 5,213 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,828 ریال