رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


 • پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶
 • الخميس ۱ ذو الحجة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 24 August
  تبریز لطیف
  ٢٩(°C)
  وزش باد ١۶(mph)
  فشار ٢۵.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 6-High
  رطوبت ٢۵.۴٧(in)
اوقات شرعی

نعمت الله ترکی درباره تفکیک ایجاد شده در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در ماههای گذشته گفت: به نظر می‌رسد تفکیک انجام شده مثبت باشد، از اوایل دهه ۶۰ به این سو تعداد زیادی قوانین در حوزه اداری و استخدامی تصویب شده است، که در هر دوره‌ای تلاش کردیم روی این قوانین باز مهندسی داشته باشیم […]

۱۳۹۵۰۷۰۳۰۸۰۶۲۳۶۰۱۸۷۳۳۱۹۴نعمت الله ترکی درباره تفکیک ایجاد شده در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در ماههای گذشته گفت: به نظر می‌رسد تفکیک انجام شده مثبت باشد، از اوایل دهه ۶۰ به این سو تعداد زیادی قوانین در حوزه اداری و استخدامی تصویب شده است، که در هر دوره‌ای تلاش کردیم روی این قوانین باز مهندسی داشته باشیم که نتوانستیم این کار را انجام دهیم.

ترکی ادامه داد، امروز تفکیکی که در سازمان صورت گرفته است باعث می‌شود، سازمان امور اداری و استخدامی این قوانین را به طور ویژه مدیریت کند و وقت کافی را در این حوزه تخصیص دهد. از طرفی به طور همزمان  به قانون مدیریت خدمات کشور بپردازد.

وی تصریح کرد، اگر معتقد به توسعه کشور در حوزه‌های مختلف هستیم اولین گام توسعه کشور موضوع نیروی انسانی می‌باشد. اگر در حوزه منابع انسانی و متخصص شدن نیروی انسانی این گام به درستی برداشته شود،  توسعه پایدار دست یافتنی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران با اشاره به اینکه  در سیستم امور اداری دولت، تعداد تخلفها بسیار کم بوده است، گفت: در استان تهران ۱۷۶هزار کارمند مشغول به کار هستند، که همه به نوعی مستخدم دولتند. باید در ابتدا یک گام اساسی در همنواختی پرداختها به  بخشهای عمده‌ای از این کارکنان برداشته شود. امروز پایه حقوق کارکنان قراردادی حدود ۸۰۰هزار تومان است که در شهری مثل تهران کفاف زندگی کارمندان را نمی‌دهد.

ترکی تاکید کرد، در کنار مبارزه با فساد و سو استفاده در حوزه اداری و مالی باید به بی عدالتی‌های موجود در میزان پرداخت کارکنان دیگر نیز توجه شود.

وی افزود، در واقع باید یک سیستم شفاف در حوزه پرداختها ایجاد شود و به تناسب خدمت و نیازی که در جامعه به آن خدمت نیاز وجود دارد پرداختها انجام شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران تاکید کرد، سیستم پرداخت حقوق از سوی مراجع مختلفی مورد نظارت قرار می‌گیرد، با این حجم از نظارتها  نمی‌تواند زیاد باشد.

ترکی در پایان گفت: برای مبارزه با فساد باید سازمان مستقل مبارزه با فساد ایجاد شود، آن سازمان می‌تواند به طور دقیق به موضوع تخلفات و فساد مالی و اداری بپردازد.

به نقل از خبرگزاری تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 33,075 ریال
GBP پوند انگليس 42,279 ریال
CHF فرانک سويس 34,218 ریال
SEK کرون سوئد 4,102 ریال
NOK کرون نروژ 4,203 ریال
DKK کرون دانمارک 5,247 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,835 ریال