رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


 • پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶
 • الخميس ۱ ذو الحجة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 24 August
  تبریز لطیف
  ٢۴(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.۴۵(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.۴۵(in)
اوقات شرعی

جواد کریمی‌قدوسی سه‌شنبه‌شب در حاشیه مراسمی به مناسبت هفته دفاع مقدس که در مسجد الغدیر شهر پردیس برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص پیوستن ایران به  FATFاظهار داشت: وزیر اقتصاد و دارایی به همین دلیل به کمیسیون امنیت ملی آمد و سؤال‌هایی نیز از وی پرسیده شد. وی افزود: امروز هر زمانی که شنیدید […]

جواد کریمی‌قدوسی سه‌شنبه‌شب در حاشیه مراسمی به مناسبت هفته دفاع مقدس که در مسجد الغدیر شهر پردیس برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص پیوستن ایران به  FATFاظهار داشت: وزیر اقتصاد و دارایی به همین دلیل به کمیسیون امنیت ملی آمد و سؤال‌هایی نیز از وی پرسیده شد.

وی افزود: امروز هر زمانی که شنیدید چیزی محرمانه است، بدانید کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه آن قرار دارد و خیانتی به ملت تحمیل خواهد شد.

کریمی‌قدوسی ادامه داد: در برجام هم وزیر امور خارجه می‌گفت محرمانه است و بارها گفتیم بگویید چه چیزی را می‌خواهید تصویب کنید و می‌گفتند هر موقع تصویب شد، خواهید فهمید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: بنده به همراه دکتر نبویان و دکتر کارخانه قبل از تصویب برجام خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و در نماز ظهر و عصر معظم‌له آمدند و فرمودند که از مذاکرات هسته‌ای چه خبر و ما توضیح دادیم که در مجلس چه اقداماتی انجام داده‌ایم.

وی تصریح کرد: در مجلس بیانیه صادر شد و همچنین تعدادی طرح و تذکر دادیم؛ اما خیلی نگرانیم و مقام معظم رهبری فرمودند با همین دقت و قدرت ادامه دهید، اما جمله‌ای آن زمان گفتند که ما آن را نفهمیدیم و امروز متوجه آن شده‌ایم.

کریمی‌قدوسی افزود: معظم‌له فرمودند در لایه‌های پنهان برجام وارد شوید؛ ما نمی‌دانستیم لایه پنهان چیست. می‌دانستیم توافقی زیر این توافق وجود دارد و هر کاری کردیم، از هیچ چیز مطلع نشدیم و حال فهمیدیم یکی از آن لایه‌های پنهانی که مقام معظم رهبری می‌فرمودند، همین FATF، قراردادهای نفتی، کنوانسیون پالرمو، پیوستن ایران به کنوانسیون حفظ حقوق کودکان و نوجوانان و … است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: در خصوص کنوانسیون حقوق کودکان همین بس که امسال درس شهید فهمیده را از کتاب‌های درسی ششم ابتدایی حذف کرده و به جای آن برجام را گذاشتند؛ دیگر باید عمق فاجعه را فهمید.

وی تصریح کرد: فردا بسیج دانش‌آموزی را هم باید منحل کنند؛ چون رئیس‌جمهور می‌خواهد به کنوانسیون حقوق کودکان بپیوندد و در آن زمان دیگر نوجوان‌ها در مساجد نباید با چفیه حضور داشته باشند، چون این برخلاف کنوانسیون است و اگر هم بیایند و یک گزارشگر حقوق بشر ببیند، شما را متهم می‌کنند که این فاجعه‌ای عظیم است.

کریمی‌قدوسی اضافه کرد: امروز به این می‌رسیم که می‌خواهند هواپیما بدهند، ولی شرط می‌کنند که این لیست ۱۶۰ نفر ایرانی که تحریم شدند، اگر قصد پرواز از تهران به سمت مشهد را داشتند و نیز سردار سلیمانی حق سوار شدن به این هواپیمای بوئینگ را ندارند و کارکنان وزارت اطلاعات، فرماند‌هان سپاه حق سوار شدن به هواپیمایی که پول آن را پرداخت کرده‌ایم، ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: در کنوانسیون پالرمو آمده ایران باید برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته در دنیا به این کنوانسیون بپیوندد؛ مصداق بارز آن هم حزب‌الله لبنان و فلسطین است و همه این موارد را آقایان و این دولت قبول دارند و استدلال و دفاع هم می‌کنند.

وی افزود: آقایان با این استدلال‌ها و دفاع‌هایی که دارند، نفوذ و تسلیم شدن را تئوریزه می‌کنند و با تئوری، شیطان بزرگ را تبدیل به کدخدا کرده و در این راستا، مراکز زیادی هم کمکشان می‌کنند؛ این‌ها آن لایه‌های پنهانی بوده که از خود برجام خطرناک‌تر است.

کریمی‌قدوسی ادامه داد: این موارد به همین جا ختم نمی‌شود و از این سریال‌ها از این به بعد هم زیاد خواهید شنید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص آینده این توافقنامه گفت: امروز نیز از رئیس مجلس در خصوص توافق‌نامه FATFسؤال کردم و خوش‌بین نیستند؛ مسائلی وجود دارد و قرار است در این‌باره بیشتر صحبت کنیم.

وی اضافه کرد: ابعاد امنیتی این تفاهم‌نامه خیلی فاجعه‌آمیز است؛ چون یک سیستم خارجی که به سرورهای بزرگی در دنیا در واشنگتن و تلاویو متصل است و تمام قدرت و تراکنش اقتصاد و اسم و مشخصات نیروهای مسلح ما را می‌توانند ظرف یک ماه به دست ‌آورند.

کریمی‌قدوسی تصریح کرد: حقوق کارمندان، نیروهای مسلح و… هر ماه ثابت است و مبلغ آن مشخص بوده و یک ریال هم بالا و پایین نمی‌رود و زمانی که این سیستم وارد عمل می‌شود، در ابتدای ماه که حقوق نیروهای مسلح ریخته می‌شود، سیستم در سرور متوجه می‌شود در فلان شهر کارکنان نیروی دریایی سپاه چند نفر هستند و چقدر حقوق گرفتند و همچنین متوجه می‌شوند ارتشی‌های ما چند نفر هستند و چه میزان حقوقشان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: به راحتی این آمار و ارقام را به دست می‌آورند و حال می‌گویند اطلاعات نمی‌دهیم؛ مگر می‌شود یا می‌توانند که آمار ندهند؟؛ سیستم است و غربی‌ها اگر بخواهند وارد آن می‌شوند.

به نقل از خبرگزاری فارس

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 33,040 ریال
GBP پوند انگليس 42,372 ریال
CHF فرانک سويس 34,127 ریال
SEK کرون سوئد 4,080 ریال
NOK کرون نروژ 4,178 ریال
DKK کرون دانمارک 5,227 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,833 ریال