رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


 • پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶
 • الخميس ۱ ذو الحجة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 24 August
  تبریز لطیف
  ٢٩(°C)
  وزش باد ١۶(mph)
  فشار ٢۵.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 6-High
  رطوبت ٢۵.۴٧(in)
اوقات شرعی

معاونان دو نامزد حزب دموکرات و جمهوریخواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نیز برای اولین بار در مناظره‌ای با یکدیگر شرکت کردند. تیم کین، معاون هیلاری کلینتون در این مناظره نسبت به قدرت رهبری کلینتون به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا ابراز اطمینان کرد. وی در بخشی از این مناظره گفت: اگر به دنبال جامعه‌ای هستیم که مردم […]

معاونان دو نامزد حزب دموکرات و جمهوریخواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نیز برای اولین بار در مناظره‌ای با یکدیگر شرکت کردند.

تیم کین، معاون هیلاری کلینتون در این مناظره نسبت به قدرت رهبری کلینتون به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا ابراز اطمینان کرد. وی در بخشی از این مناظره گفت: اگر به دنبال جامعه‌ای هستیم که مردم مورد حقارت قرار نمی‌گیرند و در عین حال به قانون نیز احترام بگذارند نمی‌توانیم کسی را در مسند رهبری قرار دهیم که هر موضوعی را حقیر می‌شمارد. برای من باورکردنی نیست که آقای پنس قادر باشد از این شیوه هدایت دونالد ترامپ که بر مبنای توهین است دفاع کند.

در مقابل سناتور مایک پنس، نامزد معاونت دونالد ترامپ به شکستهای سیاسی هیلاری کلینتون پرداخت و گفت: ناتوانی کلینتون درباره استقرار نظامیان آمریکایی در عراق در ۲۰۰۹ باعث ورود داعش به شهرها و تصرف دوباره مناطق گسترده‌ای شد که ارتش آمریکا در عملیات آزادسازی عراقبه چنگ آورده بود.

معاون ترامپ در پاسخ به راهبرد وی درمورد مهاجران غیرقانونی گفت: برنامه ترامپ به امنیت مرزی محدود نشده، بلکه امنیت در مرز شروع کار ماست. ما علاوه بر ساخت دیوار راه‌های دیگر ورود غیرقانونی مهاجران به کشور را نیز مسدود می‌کنیم.

وی ادامه داد: امروز آمریکا دارای امنیت کمتری نسبت به زمانی است که اوباما به ریاست‌جمهوری رسید. موضع آمریکا در دنیا تضعیف شده و علت اصلی این ناامنی عدم رهبری مناسب است.

پنس همچنین با اشاره به گسترش خشونت در شهرهای آمریکا گفت: ورود غیرقانونی آوارگان به آمریکا باعث شکستن دل خانواده‌های آمریکایی شده است. در حال حاضر نیز برنامه‌ای مشخص برای اخراج این آوارگان در سیستم قضایی آمریکا وجود ندارد.

تیم کین در مقابل با انتقاد از کمپین انتخاباتی ترامپ گفت: ترامپ فردی است که در شروع سخنانش در کمپین خود مکزیکی‌ها را جانی و متجاوز معرفی می‌کند و به گفتن این دروغ ادامه می‌دهد که اوباما در داخل آمریکا به دنیا نیامده است. تصور بازگشت به روزهایی که سیاهپوستان دیگر شهروند آمریکا نباشند بسیار ناراحت کننده است. نمی‌دانم آقای پنس چطور قصد همکاری با ترامپ را دارد.

تیم کین ادامه داد: کلینتون توانست با مذاکره با کشورهای دنیا بدون شلیک یک گلوله برنامه اتمی ایران را از میان بردارد. مسلما این کار بدون شلیک یک گلوله انجام شد و درعین حال توانست ۱۷۵ هزار نیروی نظامی آمریکایی که در خارج از کشور استقرار یافته را به ۵۰ هزار نفر کاهش دهد.

به نقل از خبرگزاری تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 33,075 ریال
GBP پوند انگليس 42,279 ریال
CHF فرانک سويس 34,218 ریال
SEK کرون سوئد 4,102 ریال
NOK کرون نروژ 4,203 ریال
DKK کرون دانمارک 5,247 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,835 ریال