رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 25 خبر


 • شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶
 • السبت ۲۶ ذو القعدة ۱۴۳۸
 • 2017 Saturday 19 August
  تبریز لطیف
  ٢٨(°C)
  وزش باد ٧(mph)
  فشار ٢۵.۵٠(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 0-Low
  رطوبت ٢۵.۵٠(in)
اوقات شرعی

بررسی جدیدترین آمار صندوق بین‌المللی پول از میزان بیکاری در کشورهای جهان نشان می‌دهد که هنوز معضل بیکاری در قاره اروپا حل نشده است به طوریکه دو کشور از ۳ کشور نخست این آمار، اروپایی هستند. از طرفی رتبه ایران به لحاظ بیکاری هنوز نتوانسته به جایگاه پیش از دولت یازدهم بازگردد و طی سال‌های […]

۱۳۹۵۰۱۲۵۰۰۰۶۲۳_photoaبررسی جدیدترین آمار صندوق بین‌المللی پول از میزان بیکاری در کشورهای جهان نشان می‌دهد که هنوز معضل بیکاری در قاره اروپا حل نشده است به طوریکه دو کشور از ۳ کشور نخست این آمار، اروپایی هستند. از طرفی رتبه ایران به لحاظ بیکاری هنوز نتوانسته به جایگاه پیش از دولت یازدهم بازگردد و طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ (۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵) ۷ پله نزول کرده است.

بر اساس این گزارش، نرخ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۶ به ۱۱٫۲۸ درصد افزایش خواهد یافت. در عین حال، رتبه کشور به لحاظ بیکاری در جهان نسبت به سال گذشته ۲ پله نزول کرده است و هنوز نتوانسته به جایگاه ۳ سال گذشته یعنی در سال ۲۰۱۳ برابر با سال ۱۳۹۲ پیش از آغاز به کار دولت یازدهم بازگردد.

بر اساس برآوردهای این نهاد بین‌المللی، نرخ بیکاری ایران در سال۲۰۱۳ برابر با ۱۰٫۴ درصد، در سال ۲۰۱۴ برابر با ۱۰٫۶ در سال ۲۰۱۵ برابر با ۱۰٫۸ درصد و در سال ۲۰۱۶ برابر با ۱۱٫۲۸ درصد برآورد شده است.

بر این اساس، ایران در سال ۲۰۱۶ بیست و دومین کشوری است که نرخ بالای بیکاری در آن وجود دارد. به این ترتیب، رتبه ایران از ۲۵ در سال ۲۰۱۵ به ۲۲ در سال جاری میلادی رسیده و ۳ پله نزول کرده است.

رتبه ایران در رده‌بندی کشورهای جهان به لحاظ تورم در سال ۲۰۱۳ برابر با ۲۹ و در سال ۲۰۱۴ برابر با ۲۶ بوده است که در سال ۲۰۱۵ به ۲۵ و در سال ۲۰۱۶ به ۲۲ رسیده که به معنای بدتر شدن جایگاه ایران در رده‌بندی جهانی است. هرچه رتبه از این لحاظ بیشتر باشد، آن کشور بیکاری کمتری دارد.

بر اساس این گزارش، آفریقای جنوبی رتبه نخست  بیکاری در جهان را با ۲۶٫۳۲ درصد به خود اختصاص داده است و پس از آن  بوسنی هرزگوین با ۲۵٫۴ درصد و یونان با ۲۳٫۲ درصد قرار دارد.

از آنجایی که اروپا هنوز با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند و بسیاری از کشورها در حال اجرای سیاست‌های ریاضتی هستند، عجیب نیست که کشورهای اروپایی بالاترین نرخ بیکاری را در این گزارش به خود اختصاص داده‌اند.

به جز ۳ کشور نخست با آمار بیشترین بیکار، اسپانیا نیز نرخ ۱۹٫۳ درصد و رتبه پنجم را در اختیار دارد و و ایتالیا با نرخ ۱۱٫۴ درصدی بیکاری بیشتری به نسبت ایران دارد.

رتبه‌های چهارم تا بیست و یکم به این شرح است: سودان ۲۰٫۶، اسپانیا ۱۹٫۳۹ درصد، صربستان ۱۸٫۵۸ درصد، ونزوئلا ۱۸٫۱ درصد، ارمنستان ۱۷٫۹ درصد، آلبانی ۱۶٫۸ درصد، کرواسی ۱۶٫۳ درصد، باهاماس ۱۴٫۳۳ درصد، تونس ۱۴ درصد، قبرس ۱۳٫۰۳ درصد، جامائیکا ۱۲٫۸ درصد، مصر ۱۲٫۶۶ درصد، جمهوری سائوتومه و پرنسیپ ۱۲٫۵۹ درصد، نیجریه ۱۲٫۱ درصد، پرتوریکو ۱۱٫۹ درصد، سورینام ۱۱٫۸۷ درصد، بلیز ۱۱٫۶ درصد، ایتالیا ۱۱٫۴۵ درصد.

به نقل از خبرگزاری فارس

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 32,954 ریال
GBP پوند انگليس 42,424 ریال
CHF فرانک سويس 34,166 ریال
SEK کرون سوئد 4,061 ریال
NOK کرون نروژ 4,166 ریال
DKK کرون دانمارک 5,214 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,817 ریال