رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


 • پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶
 • الخميس ۱ ذو الحجة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 24 August
  تبریز لطیف
  ٢٩(°C)
  وزش باد ١۶(mph)
  فشار ٢۵.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 6-High
  رطوبت ٢۵.۴٧(in)
اوقات شرعی

جدیدترین آمار صندوق بین‌المللی نشان می‌دهد نرخ تورم ایران در سال ۲۰۱۶ به ۷/۳ درصد کاهش خواهد یافت. نرخ تورم ایران برای سال گذشته میلادی ۱۱/۹ درصد برآورد شده است.به این ترتیب، ایران در سال ۲۰۱۶ در میان ۱۹۱ کشور مورد بررسی در این گزارش به لحاظ تورم در جایگاه ۳۲ قرار گرفته است و […]

جدیدترین آمار صندوق بین‌المللی نشان می‌دهد نرخ تورم ایران در سال ۲۰۱۶ به ۷/۳ درصد کاهش خواهد یافت. نرخ تورم ایران برای سال گذشته میلادی ۱۱/۹ درصد برآورد شده است.به این ترتیب، ایران در سال ۲۰۱۶ در میان ۱۹۱ کشور مورد بررسی در این گزارش به لحاظ تورم در جایگاه ۳۲ قرار گرفته است و ۱۵۹ کشور تورم کمتری نسبت به ایران دارند.

هرچه رتبه در این گزارش بیشتر باشد نشان‌دهنده تورم کمتر است و پرتورم‌ترین کشور در جایگاه نخست قرار دارد.
براساس گزارش پیشین صندوق بین‌المللی پول که در بهار منتشر شد، ایران به لحاظ تورم در میان ۱۹۱ کشور جهان در سال ۲۰۱۵ در جایگاه دهم قرار گرفته بود که به این ترتیب رتبه ایران در سال جاری میلادی ۲۲ پله بهبود یافته است.

براساس برآوردهای این نهاد بین‌المللی، ایران در سال ۲۰۱۲ رتبه نخست و در سال ۲۰۱۳ پس از ونزوئلا و سودان رتبه سوم نرخ تورم بالا در جهان را به خود اختصاص داده بود.اما در سال ۲۰۱۴ با کاهش نرخ تورم از ۳۴/۷ درصد سال ۲۰۱۳ به ۱۵/۵ درصد، جایگاه خود را از این لحاظ در رتبه‌بندی جهانی در میان ۱۸۷ کشور جهان ۲ پله بهبود داد و در جایگاه پنجم قرار گرفت.

البته بهبود رتبه ایران در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ نسبت به سال‌های قبل با افزایش تعداد کشورهای مورد بررسی در این گزارش مواجه شده است.

وضعیت بیکاری ایران بدتر شد

همچنین براساس گزارش صندوق مذکور، جدیدترین آمار این نهاد افزایش بیکاری در کشور را نشان داده و تصریح دارد جایگاه ایران به لحاظ بیکاری در جهان در سال‌های ۹۲ تا ۹۵، نزول ۷ پله‌ای داشته است.بررسی جدیدترین آمار صندوق بین‌المللی پول از میزان بیکاری در کشورهای جهان نشان می‌دهد که هنوز معضل بیکاری در قاره اروپا حل نشده است به‌طوری که دو کشور از ۳ کشور نخست این آمار، اروپایی هستند. از طرفی رتبه ایران به لحاظ بیکاری هنوز نتوانسته به جایگاه پیش از دولت یازدهم بازگردد و طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ (۱‍۳۹۲ تا ۱۳۹۵) ۷ پله نزول کرده است.

براساس این گزارش، نرخ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۶ به ۱۱/۲۸ درصد افزایش خواهد یافت. در عین حال، رتبه کشور به لحاظ بیکاری در جهان نسبت به سال گذشته ۲ پله نزول کرده است و هنوز نتوانسته به جایگاه ۳ سال گذشته یعنی در سال ۲۰۱۳ برابر با سال ۱۳۹۲ پیش از آغاز به کار دولت یازدهم بازگردد.براساس برآوردهای این نهاد بین‌المللی، نرخ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۳ برابر با ۱۰/۴ درصد، در سال ۲۰۱۴ برابر با ۱۰/۶ درصد در سال ۲۰۱۵ برابر با ۱۰/۸ درصد و در سال ۲۰۱۶ برابر با ۱۱/۲۸ درصد برآورد شده است.بر این اساس، ایران در سال ۲۰۱۶ بیست و دومین کشوری است که نرخ بالای بیکاری در آن وجود دارد. به این ترتیب، رتبه ایران از ۲۵ در سال ۲۰۱۵ به ۲۲ در سال جاری میلادی رسیده و ۳ پله نزول کرده است.

به نقل از روزنامه کیهان

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 33,075 ریال
GBP پوند انگليس 42,279 ریال
CHF فرانک سويس 34,218 ریال
SEK کرون سوئد 4,102 ریال
NOK کرون نروژ 4,203 ریال
DKK کرون دانمارک 5,247 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,835 ریال