رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


 • پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶
 • الخميس ۱ ذو الحجة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 24 August
  تبریز لطیف
  ٢٩(°C)
  وزش باد ١۶(mph)
  فشار ٢۵.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 6-High
  رطوبت ٢۵.۴٧(in)
اوقات شرعی

یک منبع محلی دراستان نینوا در شمال عراق روز سه شنبه اعلام کرد: «ابو مريم الحمصی” یکی از معروف ترین کارشناسان بمب گذاری در گروه داعش کشه شد.» بنا بر این گزارش، ابومریم که شاه کلید بمبگذاران داعش محسوب می شود، به همراه سه نفر از دستیارانش براثرانفجار بشکه حاوی مواد منفجره C4 کشته شدند. به […]

یک منبع محلی دراستان نینوا در شمال عراق روز سه شنبه اعلام کرد: «ابو مريم الحمصی” یکی از معروف ترین کارشناسان بمب گذاری در گروه داعش کشه شد.»

بنا بر این گزارش، ابومریم که شاه کلید بمبگذاران داعش محسوب می شود، به همراه سه نفر از دستیارانش براثرانفجار بشکه حاوی مواد منفجره C4 کشته شدند.

به نوشته الدیار، این انفجار که دریک منزل مسکونی در منطقه العربی شهر موصل روی داد، شدید بود که  براثر آن، بسیاری از عناصر داعش تکه تکه شدند.

گفتنی است که درپی نزدیک شدن نیروهای عراقی به موصل، این گروه تروریستی اقدام به بمب گذاری پل ها و مسیرهای خاکی اصلی در سمت ساحل غربی شهر کرده و اغلب ستیزه جویان و جنگ طلبان خود را از این بخش عقب کشیده است.

بر اساس این خبر، عناصر داعش خود را برای درگیری نهایی با ارتش عراق در ساحل شرقی موصل آماده می کنند و تنها حربه ای که می تواند مانع پیش روی ارتش عراق شود را بمبگذاری معابر اصلی و پل ها عنوان می کنند.

داعش مواضع خود را در سه محور برای مقاومت دربرابر ارتش عراق متمرکز کرده و با بمب گذاری خودروهایی که از مردم به سرقت برده و نیز با اتکا به عوامل انتحاری خود قصد مقاومت دارد.

به نقل از جام نیوز

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 33,075 ریال
GBP پوند انگليس 42,279 ریال
CHF فرانک سويس 34,218 ریال
SEK کرون سوئد 4,102 ریال
NOK کرون نروژ 4,203 ریال
DKK کرون دانمارک 5,247 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,835 ریال