رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


 • پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶
 • الخميس ۱ ذو الحجة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 24 August
  تبریز لطیف
  ٢٩(°C)
  وزش باد ١۶(mph)
  فشار ٢۵.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 6-High
  رطوبت ٢۵.۴٧(in)
اوقات شرعی

هفته آخر شهریور ماه شرکت عمران پردیس سهم نهایی آورده متقاضیان فاز ۸ را ۶۵ تا ۸۳ میلیون اعلام کرده بود که پس از اعتراض متقاضیان مسکن مهر به این افزایش قیمت‌ها، وزیر راه و شهرسازی دستور تشکیل کمیته بررسی قیمت‌ها را داد. این کمیته نیز از کاهش ۷ تا ۱۴ میلیون تومانی قیمت واحدهای […]

هفته آخر شهریور ماه شرکت عمران پردیس سهم نهایی آورده متقاضیان فاز ۸ را ۶۵ تا ۸۳ میلیون اعلام کرده بود که پس از اعتراض متقاضیان مسکن مهر به این افزایش قیمت‌ها، وزیر راه و شهرسازی دستور تشکیل کمیته بررسی قیمت‌ها را داد. این کمیته نیز از کاهش ۷ تا ۱۴ میلیون تومانی قیمت واحدهای فار ۸ خبر داد.

به عبارت دیگر سهم آورده متقاضیان بسته به متراژ واحدها به بین ۵۸ تا ۶۹ میلیون کاهش یافت و مدیران شرکت عمران پردیس از اعلام قیمت نهایی واحدهای باقیمانده مسکن مهر تا نیمه اول مهرماه خبر دادند.

اواخر مهرماه امسال نیز احمد اصغری مهرآبادی با اشاره به این‌که عدم اعلام قیمت نهایی مسکن مهر پردیس به دلیل مسائل مدیریتی بوده است‌ درباره قیمت نهایی گفته بود: در این باره به شهرهای جدید تاکید کرده‌ام که کفه ترازو باید به نفع مردم باشد و در این رابطه به شهرهای جدید فشار آورده‌ام که محاسبه قیمت‌ها به صورت دقیق انجام شود.

وی تاکید کرد: همواره مدافع سرسخت مسکن مهر بوده و با جان و دل برای این طرح کار کرده‌ام و  تلاش می‌کنیم با حمایت دولت و کمک مردم این پروژه‌ها را ساماندهی و هرچه سریعتر به اتمام برسانیم.

 خبرها حاکی از آن است که شرکت عمران پردیس در لیستی سهم نهایی آورده متقاضیان مسکن مهر را به وزارت راه و شهرسازی ارسال کرده است. بر اساس این فهرست قیمت نهایی مسکن مهر فاز ۸ همان۵۸ تا  ۶۹ میلیون تومان است.  سهم آورده متقاضیان در فازهای ۵ و ۹ جدید نیز ۴۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

با توجه به ارقام ذکر شده، بر خلاف تاکیدات و فشارهای قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در اعلام قیمت‌های نهایی مسکن مهر کفه ترازو به نفع مردم نشده است. با توجه به آن‌که قیمت‌های جدید همخوانی چندانی با جیب متقاضیان مسکن مهر ندارد، احتمالا باید منتظر اخطارها و اولتیماتوم‌های شرکت عمران پردیس برای واریز سهم آورده بود. مسئله‌ای که در نهایت باعث می‌شود تا مدیران مربوطه گناه عدم تکمیل و تحویل واحدها را به گردن متقاضیان بیاندازند، غافل از آن‌که واحدهای آنها باید چند سال پیش با قیمت‌های زیر ۲۰ میلیون تومان تحویل می‌شد.

به نقل از خبرگزاری تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 33,075 ریال
GBP پوند انگليس 42,279 ریال
CHF فرانک سويس 34,218 ریال
SEK کرون سوئد 4,102 ریال
NOK کرون نروژ 4,203 ریال
DKK کرون دانمارک 5,247 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,835 ریال