رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 42 خبر


 • دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶
 • الإثنين ۲۸ ذو القعدة ۱۴۳۸
 • 2017 Monday 21 August
  تبریز لطیف
  ٣۵(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.٣٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 1-Low
  رطوبت ٢۵.٣٧(in)
اوقات شرعی

هفته آینده پنجاه و هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای تعیین چهل و پنجمین رئیس کاخ سفید برگزار می‌شود و در این میان دو نامزد دموکرات و جمهوریخواه آخرین تلاش‌های خود را برای تصدی کرسی ریاست کاخ سفید بکار بسته‌اند. کمپین‌های انتخابتی آن‌ها نیز به صورت شبانه روز مشغول هستند تا مورد مشکوکی را […]

هفته آینده پنجاه و هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای تعیین چهل و پنجمین رئیس کاخ سفید برگزار می‌شود و در این میان دو نامزد دموکرات و جمهوریخواه آخرین تلاش‌های خود را برای تصدی کرسی ریاست کاخ سفید بکار بسته‌اند.

کمپین‌های انتخابتی آن‌ها نیز به صورت شبانه روز مشغول هستند تا مورد مشکوکی را علیه رقیب بیابند و بر موج افشاگری رسانه‌ای سوار شوند؛ خود کاندیداها نیز با رفتارهای سیاسی و تبلیغاتی‌شان، جنجالی‌ترین و حتی فضاحت بارترین دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رقم زده‌اند.

محتوای غالب سه مناظره برگزار شده میان هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ چیزی بیشتر از مضامین غیر اخلاقی و تهمت‌های جنسی نبوده است. به طوریکه رسانه‌های غربی پس از آخرین دور مناظره میان این دو نامزد اعلام کردند که بی‌شک بازنده مناظره‌ها مردم آمریکا بودند؛ یکی از نشریات آمریکایی از تنزل سطح اخلاق و ادب سیاسی و اجتماعی در آمریکا گزارشی تهیه کرد و نشریه دیگری مواضع و تهمت‌های کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا علیه یکدیگر را فضاحت‌بار خواند.

انحطاط اخلاقی در غرب

عیان شدن انحطاط اخلاقی غرب، یکی از مهم‌ترین تجلیات مناظره‌های انتخاباتی آمریکا بوده است؛ کاندیداهای ریاست جمهوری این کشور با بالاترین میزان بدهی در جهان و تعداد بی‌شماری بی‌خانمان و گرسنه که ره آورد سیستم ظالمانه سرمایه داری و اقتصاد نئولیبرالیستی‌ است، بجای بحث پیرامون مشکلات و معضلات و تنگناهای مالی و معیشتی مردم آمریکا، وقت خود را صرف تهمت زنی با چاشنی مضامین سخیف و غیراخلاقی می‌کنند.

طرح مباحث مبتنی بر رسوایی‌های جنسی، تنزل سطح رقابت‌های انتخاباتی در آمریکا را به حد اعلاء رسانده است؛ از یک سو کمپین انتخاباتی نامزد دموکرات‌ها، رقیب جمهوریخواه را زن ستیز می‌خواند و اسنادی از فسادهای جنسی وی را منتشر می‌کند و از سویی دیگر کاندیدای جمهوری خواه برای مقابله به مثل به زوال اخلاقی همسر هیلاری در دوران زمامداری اش، اشاره می کند.

زنگ خطر در آمریکا به صدا درآمده است

از اینرو تسافل و تساقط اصول اخلاقی در جامعه آمریکایی که در سیاستمداران و کاندیداهای ریاست جمهوری آن‌، تجلی یافته است زنگ خطر را برای جامعه شناسان این کشور به صدا درآورده است.

اما سقوط اخلاقی سیاستمداران آمریکایی در سایر نقاط جهان نیز با واکنش‌هایی مواجه شده است و رهبران سایر کشورها نیز در این رابطه مواضعی را مطرح کرده‌اند؛ اروپاییان اگر چه به سبب اشتراکات فرهنگی با آمریکایی‌ها چندان از زوال اخلاق در سیاسیون آمریکایی متعجب نشده‌اند اما به طور کلی آن‌ها به شدت نگران انتخابات آمریکا هستند؛ مخصوصا مواضع ترامپ و ناشناختگی سیاست‌هایش به شدت اروپایی‌ها را ترسانده است.

در جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که هیچگاه مواضع و سیاست‌های استعمارگونه و استکباری آمریکا را برنتافته است نیز وقایع مرتبط با انتخابات آمریکا در وزارت امور خارجه و معاونت آمریکا و اروپای این وزارتخانه رصد می‌شود.

همچنین مقامات و مسئولان کشورمان نیز در مقاطع مختلف نسبت به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام موضع کرده‌اند و تنزل سطح اخلاق سیاسی و اجتماعی در جریان رقابت‌های انتخاباتی آمریکا را گوشزد کرده‌اند.

آفت بزرگ دنیای قدرتمند امروز از نگاه رهبر معظم انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی اخیرا طی بیاناتی با بیان اینکه آفت بزرگ دنیای قدرتمند امروز، این است که آنجا که قدرت هست ایمان نیست، اظهار کردند:«شما نگاه کنید این وضع انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را؛ به دو نفر رسیدند؛ شما مناظره‌های آن‌ها را نگاه کنید که به هم چه می‌گویند؛ یکی از این دو نفر نیز رئیس‌جمهور خواهد شد؛ در کجا؟ در یک کشور بزرگ، پرجمعیت و ثروتمند و قله دانش بشری؛ و یکی از همین دو رئیس جمهور این کشور خواهد شد؛ بیشترین سلاح اتمی در اختیارش، بیشترین ثروت عالم در اختیارش، بزرگترین رسانه‌های دنیا در مشتش، رئیسش یکی از این دو خواهد بود که شما می‌بینید چی هستند و کی هستند؛ این به خاطر نبودن معنویت است؛ این به خاطر نبودن ایمان است».

کاندیداهایی که تمام شعارهایشان در آدمکشی و جنایت است

آیت‌الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران نیز در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته، با اشاره به مواضع کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اظهار کرد: آن ۲ فرد بی ربط و مزخرف که حیف است اسم آدم را رویشان بگذارند که به عنوان کاندیداهای  ریاست جمهوری آمریکا مطرح هستند تمام شعارهایشان در آدم کشی و جنایت است؛ این افراد به جای اینکه بگویند برای ملت آمریکا چه می‌کنند و از اخلاقشان، فضائلشان، مکتب و آداب و اقتصاد مردم بگویند، علیه ملت‌های مظلوم شعار می‌دهند.

امامی کاشانی این را هم گفت که اگر ملت آمریکا و اروپا به انسانیت و هویت خود بازگردند حتی یک نفر هم به آنها رای نمی‌دهد و آنها را از جامعه طرد می‌کنند.

 بازنده مناظره‌های آمریکا

سردار حسین سلامی جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران طی سخنانی در کنگره شهیدان شهرستان خمینی‌شهر با اشاره به مناظره‌های انتخاباتی در آمریکا، گفت: دشمنان ما در حال زوال هستند و در بخش‌های مختلف به فروپاشی رسیده‌اند؛ از بین رفتن اخلاق را در مناظره دو کاندیدای آمریکا که نماد برترین انسان‌های تربیت‌شده غرب هستند  می‌توان به وضوح مشاهده کرد؛ انسان خجالت می‌کشد مضامین تبلیغاتی‌شان را بازگو کند و صاحب‌نظران پس از مناظره گفتند کسی که در این بین شکست خورد ملت آمریکا بود.

به نقل از خبرگزاری میزان

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 32,980 ریال
GBP پوند انگليس 42,461 ریال
CHF فرانک سويس 34,155 ریال
SEK کرون سوئد 4,065 ریال
NOK کرون نروژ 4,163 ریال
DKK کرون دانمارک 5,213 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,828 ریال