رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 19 خبر


 • پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶
 • الخميس ۱ ذو الحجة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 24 August
  تبریز لطیف
  ٢٩(°C)
  وزش باد ١۶(mph)
  فشار ٢۵.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 6-High
  رطوبت ٢۵.۴٧(in)
اوقات شرعی

 • دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 - 14:49
 • کد خبر : 90080
 • مشاهده : 37 بازدید
 • اقتصادی
 • چاپ خبر : پول‌پاشی ۲۰ هزار میلیاردی دولت در شب انتخابات

حسینعلی حاجی دلیگانی؛ با بیان اینکه در روزهای اخیر واریز مبالغی به حساب سرپرستان خانواری که یارانه آنها قطع شده بود، موجب تعجب نمایندگان مجلس شده است گفت: مجلس چه در قانون بودجه ۹۵ و چه در قانون بودجه سال ۹۶ هیچ گونه منبعی برای بازگرداندن یارانه به افرادی که از لیست دریافت یارانه حذف […]

حسینعلی حاجی دلیگانی؛ با بیان اینکه در روزهای اخیر واریز مبالغی به حساب سرپرستان خانواری که یارانه آنها قطع شده بود، موجب تعجب نمایندگان مجلس شده است گفت: مجلس چه در قانون بودجه ۹۵ و چه در قانون بودجه سال ۹۶ هیچ گونه منبعی برای بازگرداندن یارانه به افرادی که از لیست دریافت یارانه حذف شده بودند، در نظر نگرفته است و معلوم نیست پول پاشی شب انتخابات دولت به استناد کدام ماده قانونی صورت گرفته است.

حاجی دلیگانی تاکید کرد، برخی شواهد از برداشت ۲۰ هزار میلیارد تومان از حساب خزانه داری کل کشور  برای پرداخت میلیاردها تومان یارانه در شب انتخابات خبر می‌دهد. در این بین مشخص نیست نهادهای نظارتی در قبال این تخلف آشکار دولت چه اقدامی انجام خواهند داد و سکوت این نهادها امروز شبهه همراهی با دولت را ایجاد کرده است.

وی ادامه داد، متاسفانه باید اذعان کرد با ارتباطی که در دیوان محاسبات با برخی اعضای دولت ایجاد شده است، این دستگاه نظارتی کارکردی مناسبی از خود ارائه نداده است و به نظر می‌رسد خیال آقای روحانی از دیوان محاسبات راحت است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: درواقع زمانی هم که اعلام شود دولت تخلفی کرده است یک نوع اعتماد خاطر وجود دارد که دیوان محاسبات برخورد قاطعی صورت نخواهد داد. همین ضعف در عملکرد باعث شده است که شاهد اعمال خلاف قانون اینچنینی باشیم.

وی با بیان اینکه آقای روحانی احساسش این است که به آخر خط رسیده است و از همین روی دو فعالیت همزمان را انجام می دهد، گفت: مسیر اول پخش پول در شب انتخابات است، ۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی ۲ سال پیش کل کشور است، این یک تخلف انتخاباتی بزرگ است و عدم رسیدگی دستگاههای نظارتی جای بحث دارد.

حاجی ادامه داد، مسیر دوم که روحانی درپیش گرفته، بیان مطالب ساختار شکنانه است، او با حمله به نهادهای متعلق به نظام یک پیام معنا دار را به اقشار مورد نظرش میفرستد تا آنها رای به این تفکر ساختار شکنانه روحانی بدهند و این بدترین راه سو استفاده از نظام است.

به نقل از خبرگزاری تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 33,075 ریال
GBP پوند انگليس 42,279 ریال
CHF فرانک سويس 34,218 ریال
SEK کرون سوئد 4,102 ریال
NOK کرون نروژ 4,203 ریال
DKK کرون دانمارک 5,247 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,835 ریال