رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 12 خبر


 • پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶
 • الخميس ۲۴ ذو القعدة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 17 August
  تبریز Mostly Cloudy
  ٢٩(°C)
  وزش باد ٧(mph)
  فشار ٢۵.۴٧(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 5-Moderate
  رطوبت ٢۵.۴٧(in)
اوقات شرعی

 • شنبه 30 اردیبهشت 1396 - 19:06
 • کد خبر : 90638
 • مشاهده : 37 بازدید
 • اقتصادی
 • چاپ خبر : اقتصاد نفتی مانعی برای ایجاد اشتغال

اصغر آهنی ها،عضوشورای عالی کار در مصاحبه با رادیو گفت و گو در خصوص تبیین طرح های جدید اشتغال پایدار در کشور اظهار داشت: موضوعاشتغال ارتباط مستقیمی با اقتصاد کشوردارد و وجود تقاضا در این بخش از اقتصاد،زمینه ساز تولید خواهد بود. وی خاطر نشان کرد: دولت های قبلی در سنوات گذشته و در مرحله […]

اصغر آهنی ها،عضوشورای عالی کار در مصاحبه با رادیو گفت و گو در خصوص تبیین طرح های جدید اشتغال پایدار در کشور اظهار داشت: موضوعاشتغال ارتباط مستقیمی با اقتصاد کشوردارد و وجود تقاضا در این بخش از اقتصاد،زمینه ساز تولید خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: دولت های قبلی در سنوات گذشته و در مرحله ای که با مسئله ی توسعه روبرو بودیم تلاش های خود را انجام دادند و در حال حاضر توسعه ها به سمتی رفته که بعضا تا ۳ برابر تولید مصرف داخلی ما،ظرفیت تولید در کشور را داراست بدون آنکه بستر سازی مناسبی برای توسعه ی بازارهای خارجی خودمان داشته باشیم.

عضو کانون عالی کارفرمایان کشور تصریح کرد: ضروری است برای ایجاد اشتغال پایدار در کشور، زیر ساخت های اقتصادی مان را درست کرده و سامان ببخشیم و در مرحله ی بعد تکیه ی دیرینه ی خود را بر نفت از بین ببریم و جای آن را به تولید ملی و تولید ارزش بدهیم.

آهنی ها ایجاد چنین بحث هایی را پیرامون اشتغال،بحث و درمانی موقتی تعریف کرد و افزود: تا زمانی که تکیه ی خرج کردن های ما بر نفت استوار است و بعبارت دیگر اقتصادی نفتی داریم نمی توان امیدوار بود که اشتغال پایدار در کشور پا خواهد گرفت.

همچنین ماشاءالله عظیمی،عضو هیئت رئیسه و دبیر کل اتاق تعاون ایران در همین رابطه و نیز در خصوص طرح کاج(طرح کارورزی برای جوانان) که بصورت پایلوت در ۲ استان کشور اجرا شده است بیان داشت: در شرایط موجود و برای موفقیت این گونه طرح ها ما به هماهنگی تیم اقتصادی دولت نیازمندیم.

وی با دعوت به هماهنگی در سایر بخش های مرتبط با موضوع اشتغال،افزود: نمی توانیم وزارت تعاون و کار را در یک سو و وزارت بودجه را در سویی دیگر ببینیم ضمن اینکه لازم است نگاه بخش هایی از دولت را به سمت اشتغال تغییر دهیم.

عظیمی تنها منبع تامین بودجه برای به ثمر رسیدن طرح های اشتغال زایی را صندوق توسعه ی ملی عنوان و تصریح کرد: اگر در این گونه طرح ها و با همکاری مجلس محترم ( که ۷ میلیارد دلار در این زمینه اختصاص داده است) اشتغال های کوچک و واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل را دریابیم قدم بزرگی در راستای تقویت تولید و اشتغال در کشور برداشته ایم.

به نقل از خبرگزاری تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 32,931 ریال
GBP پوند انگليس 42,495 ریال
CHF فرانک سويس 34,140 ریال
SEK کرون سوئد 4,082 ریال
NOK کرون نروژ 4,162 ریال
DKK کرون دانمارک 5,215 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,827 ریال