رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


 • پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶
 • الخميس ۳ ذو القعدة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 27 July
  تبریز لطیف
  ٣۶(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.٣۵(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 4-Moderate
  رطوبت ٢۵.٣۵(in)
اوقات شرعی

به گفته علی‌محمد شاعری امکان واگذاری مناطق حفاظت‌شده وجود ندارد و هر نوع واگذاری خلاف قانون است، در واقع تبدیل منطقه آشوراده به منطقه گردشگری سبب خروج این منطقه از لیست مناطق حفاظت‌شده می‌شود. او همچنین اضافه کرده در دولت دهم هم با واگذاری آشوراده به اشخاص مخالفت شد، اما حالا در دولت یازدهم در […]

به گفته علی‌محمد شاعری امکان واگذاری مناطق حفاظت‌شده وجود ندارد و هر نوع واگذاری خلاف قانون است، در واقع تبدیل منطقه آشوراده به منطقه گردشگری سبب خروج این منطقه از لیست مناطق حفاظت‌شده می‌شود.

او همچنین اضافه کرده در دولت دهم هم با واگذاری آشوراده به اشخاص مخالفت شد، اما حالا در دولت یازدهم در تلاشند که این منطقه را به مدیر عامل جزیره کیش در سال ۸۴ واگذار کنند که باز مخالفت شده اما به نظر می‌رسد این تلاش ها هنوز متوقف نشده است.

سال‌ها است موضوع واگذاری آشوراده به بخش خصوصی برای توسعه گردشگری در این منطقه مطرح است که با مخالفت جدی فعالان محیط زیست مواجه شده است. به اعتقاد آنها هر نوع دخالت در آشوراده سبب برهم زدن اکوسیستم طبیعی میانکاله می‌شود و واگذاری آن به معنای زیر پا گذاشتن مفاد معاهده بین‌اللملی رامسر است.

واگذاری این جزیره به بخش خصوصی با روی کار آمدن دولت یازدهم دوباره مطرح شده است و مدتی است در آن تصرفات غیرقانونی انجام می‌شود. محمدرضا یزدان‌پناه، سرمایه‌گذاری که اولین پیشنهادها را برای رونق و ساخت تاسیسات گردشگری در آن داده پیشتر گفته بود: «آشوراده هیچ ارزش زیست‌محیطی‌ای ندارد و سرزمین شغال‌هاست.» آشوراده در سال ۱۳۵۴ جز نخستین مناطق زیست کره جهان معرفی و ثبت شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 32,715 ریال
GBP پوند انگليس 43,000 ریال
CHF فرانک سويس 34,416 ریال
SEK کرون سوئد 4,009 ریال
NOK کرون نروژ 4,149 ریال
DKK کرون دانمارک 5,167 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,814 ریال