رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 14 خبر


 • پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶
 • الخميس ۳ ذو القعدة ۱۴۳۸
 • 2017 Thursday 27 July
  تبریز لطیف
  ٣۶(°C)
  وزش باد ٩(mph)
  فشار ٢۵.٣۵(in)
  محدوده دید ۶.٠(mi)
  اشعه فرابنفش 4-Moderate
  رطوبت ٢۵.٣۵(in)
اوقات شرعی

به گزارش مسیر آنلاین ؛ امشب، در بخش خبری ۲۰:۳۰ تلویزیون، گزارشی انتقادی از برخی فیلم های مبتذل در حال اکران در زمینه ای از تصاویر فیلم روی پرده “اُکسیدان” پخش شد که به لحاظ تندی لحن و صراحت لهجه خبری در نوع خود بی نظیر بود؛ جالب است که بلافاصله، در پیامهای بازرگانی بعد […]

به گزارش مسیر آنلاین ؛ امشب، در بخش خبری ۲۰:۳۰ تلویزیون، گزارشی انتقادی از برخی فیلم های مبتذل در حال اکران در زمینه ای از تصاویر فیلم روی پرده “اُکسیدان” پخش شد که به لحاظ تندی لحن و صراحت لهجه خبری در نوع خود بی نظیر بود؛ جالب است که بلافاصله، در پیامهای بازرگانی بعد از همین بخش خبری، تیزر فیلم اُکسیدان پخش می شود.

 این نوع از رفتارهای آشنای صداوسیمایی معانی جالبی دارد. یکی از آن معانی این است که درآمد “تهیه کننده فیلم”و “سینمادار” از بلیط فروشی حرام است اما درآمد صداوسیما از تبلیغ همان فیلم حلال.

 مرحوم آیت الله خوشوقت بسیاری از درآمدهایی را که شرکت های سفارش دهنده آگهی به تلویزیون از ناحیه فروش کالاهای تبلیغ شده کسب می کردند را به دلیل تدلیس و عناوین فاسدکننده فقهی دیگر غیرشرعی می دانستند. بدیهی است که اگر درآمد شرکتها از “فروش ناشی از آگهی” حرام باشد، به طریق اولی درآمد سازمان صداوسیما از پخش آگهی هم حرام خواهد بود.

یکبار از ایشان سوال شد حقوقی که صداوسیما به کارکنان خود می دهد اگر از محل درآمد اینگونه آگهی های بازرگانی باشد استفاده از آن حقوق حلال است؟ به صراحت فرمودند: خیر

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار

نرخ ارز امروز

USD دلار آمريکا 32,715 ریال
GBP پوند انگليس 43,000 ریال
CHF فرانک سويس 34,416 ریال
SEK کرون سوئد 4,009 ریال
NOK کرون نروژ 4,149 ریال
DKK کرون دانمارک 5,167 ریال
IQD100 يکصد دينار عراق 2,814 ریال