رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 9 خبر


  • چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۳ ذو الحجة ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 15 August
اوقات شرعی

  • جمعه 14 مهر 1396 - 21:17
  • کد خبر : 100342
  • مشاهده : 75 بازدید
  • تیتر دو
  • چاپ خبر : باز هم قوه قضاییه و باز هم دانشجویان منتقد

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رابطه با صدور قرار مجرمیت برای چهارتن از عدالتخواهان شیراز در عصر ما انتقاد آشناترین واژه ای است که در نظام اداری و قضایی نمیتوان از آن سخن گفت و دچار عواقبش نشد. مسئولینی هم که از انتقاد پذیری خود سخن می گویند وقتی که […]

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رابطه با صدور قرار مجرمیت برای چهارتن از عدالتخواهان شیراز

در عصر ما انتقاد آشناترین واژه ای است که در نظام اداری و قضایی نمیتوان از آن سخن گفت و دچار عواقبش نشد.
مسئولینی هم که از انتقاد پذیری خود سخن می گویند وقتی که به مرحله عمل میرسند، چیز دیگری را نشان میدهند.

در این بین قشر دانشجو از بقیه اقشار مظلومتر واقع شده که پس از هر انتقاد باید منتظر عواقب آن باشد.
این مسئله میتواند مانند یک سم برای کشور و نظام جمهوری اسلامی باشد، چرا که به فرموده مقام معظم رهبری وظیفه دانشجویان رصد و نقد مسائل کشور و مطالبه گری از مسئولان است و اگر دانشجو از این وظیفه خود باز بماند، قشر دیگری نمیتواند آن را در جامعه اعمال کند.

در چند روز گذشته شاهد آن بودیم که چند تن از دانشجویان انقلابی و عدالتخواه شیراز به جرم تشویش اذهان عمومی به دادگاه احضار شده و قرار مجرمیت برای آن ها صادر شده است.
این در حالیست که طبق اصل 156 قانون اساسی، یکی از وظایف قوه قضاییه برپایی عدل و ایجاد آزادی های مشروع می باشد که آزادی بیان از مصادیق آن می باشد، آزادی بیان ناعدالتی های جامعه هم که دیگر جای خود را دارد.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی شیراز بنابر وظیفه حق جویانه و حق طلبانه خود از این دانشجویان انقلابی و ولایتمدار حمایت کرده و صمیمانه از قوه قضاییه درخواست آن را دارد که در این مسئله تجدید نظر کند زیرا به صلاح آینده کشور و انقلاب است و مانع از آن می‌شود که دانشجویان بیش از این از این قوه فاصله بگیرند.

والسلام علی من تبع الهدی

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار