رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June
اوقات شرعی

  • دوشنبه 17 مهر 1396 - 10:58
  • کد خبر : 100458
  • مشاهده : 205 بازدید
  • اجتماعی
  • چاپ خبر : دولت برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام چقدر زمان نیاز دارد؟

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای به تکمیل پروژه های نیمه تمام ۳۰ سال زمان می خواهد.

به گزارش مسیرآنلاین، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای به تکمیل پروژه های نیمه تمام ۳۰ سال زمان می خواهد.
محسن علیجانی زمانی شامگاه یکشنبه در جمع عزاداران حسینی در سالن اجتماعات «عطریاس» باقرشهر طی سخنانی با بیان این که امام حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است، گفت: عاشورا و کربلا در تمام زمان‌ها جاری بوده و محدود به زمان خاصی نیست.

وی فرهنگ را زیربنای سیاست و اقتصاد دانست و گفت: رویکرد دنیا به اقتصاد نیز فرهنگی است، برای فروش کالا‌ها در جهان، ابتدا باید فرهنگ خود را در کشور هدف جا بیاندازیم و با تفکر فرهنگی مشابه به فروش کالا بپردازیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش فرهنگ در امنیت یک کشور، افزود: موقعی یک جوان از کشور و فرهنگ آن کشور دفاع می‌کند، که به آن فرهنگ اعتقاد داشته باشد و فرهنگ عاشورا نقش مهمی در امنیت کشور دارد.

عاشورا یعنی نفی سلطه در تمام زمینه‌ها

وی با بیان این که افراد معتقد به عاشورا نفی سلطه به معنای عام می‌کند، اضافه کرد: شهدای ما با اعتقاد به محرم و صفر و عاشورا شهید شدند، امام حسین (ع) و عاشورا یک فرهنگ است، ما شک نداریم، که اگر رویکرد عاشورایی در دفاع مقدس نبود، امریکا به جای آن که صدام حسین را به جان ما بیاندازد، خود به جنگ ما می‌آمد، اما این کشور به خوبی می‌داند، که نمی‌تواند با فرهنگ ایرانی- اسلامی مقابله کند.

علیجانی زمانی با تشریح قرائت‌های گوناگون از قیام عاشورا به قرائت امام خمینی (ره) پرداخت و افزود: ما می‌توانیم بر قدرت نظارت کنیم و این در اندیشه سیاسی حضرت امام (ره) و قانون اساسی ما وجود دارد و تمام مسئولین اجرایی از راس نظام تا رده‌های پایین تحت نظارت قرار دارند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی سپس با تاکید بر پیشرفت شهرستان ری، استان تهران و کشور در زمینه‌های گوناگون گفت: کشور و استان ما ظرفیت‌های مطلوبی دارد، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب از نظر آسیب‌های اجتماعی و سلامت فاصله داریم.

۵۰۰۰ پروژه ملی ۶۵ هزار پروژه استانی نیمه تمام در کشور داریم

وی با تاکید بر واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی گفت: ۵۰۰۰ پروژه ملی ۶۵ هزار پروژه استانی نیمه تمام در کشور داریم، که البته طی ۲ سال اخیر، از شهریور ۹۴ الی خرداد ۹۶ حدود ۴۱۰۰ پروژه نیمه تمام به بخش خصوصی واگذار شده است، دولت برای به اتمام رساندن پروژه‌های نیمه تمام ۳۰ سال زمان می‌خواهد، اما اگر تعاونی‌های فراگیر با اساس نامه‌های موجود در سطح شهرستانی، استانی و ملی راه اندازی شود و ۴۰۰۰ پروژه را به ۲۰۰۰ تعاونی واگذار کنیم و در هر تعاونی ۱۰۰۰ جوان عضو شوند، مشکل اشتغال ۲ میلیون جوان حل می‌شود.

علیجانی زمانی گفت: نباید یک جوان در کنار فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) با این ظرفیت عظیم، تنها به نشستن و بلند شدن هواپیما‌ها نگاه کند، این یک ایراد است، باید از ظرفیت‌ها استفاده شود، البته طرحی در مجلس در حال نوشته شدن است، که ۳۰ الی ۵۰ درصد پروژه‌ها به تعاونی‌های فراگیر واگذار شود.

منبع: مهر

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار