رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June
اوقات شرعی

  • چهارشنبه 19 مهر 1396 - 12:09
  • کد خبر : 100560
  • مشاهده : 85 بازدید
  • آخرین اخبار
  • چاپ خبر : وزارت راه و شهرسازی به نامه مجلس درباره ساخت ۲۰۰ هزار مسکن روستایی پاسخ نداد

رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی در سال های اخیر کاهش یافته است، گفت: برای پیگیری موضوع، نامه ای به وزارت راه و شهرسازی از طرف کمیسیون فرستاده شده اما متأسفانه تاکنون پاسخی به مجلس در این خصوص داده نشده است.

به گزارش مسیرآنلاین، محمدرضا رضایی کوچی نماینده جهرم استان فارس در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون عمران در رابطه با بهسازی و نوسازی مسکن روستایی گفت: یکی از قوانین به‌جا و مناسبی که در سال ۸۴ به تصویب رسید، ساخت سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها بود.

رضایی کوچی با بیان اینکه این قانون منجر به دوام و ایمنی سکونتگاه‌های روستایی در برابر زلزله و سایر سوانح طبیعی خواهد شد و به توسعه و اشتغال مناطق روستایی کمک خواهد کرد، گفت: همچنین این قانون به ماندگاری مردم در روستاها کمک می‌کند که تأثیر زیادی بر روی تأمین امنیت غذایی کشور دارد.

سوال مجلس از دولت در مورد قانون ساخت ۲۰۰ هزار مسکن روستایی

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی در سال‌های اخیر کاهش‌یافته است، گفت: این قانون در برنامه ششم توسعه نیز آمده است. برای پیگیری موضوع، نامه‌ای به وزارت راه و شهرسازی از طرف کمیسیون فرستاده شد و در آن برنامه‌ها و اقدامات صورت گرفته در رابطه با بهسازی و نوسازی مسکن روستایی بعد از گذشت ۶ ماه از سال پرسیده شد؛ اما متأسفانه تا این لحظه گزارشی توسط مجلس دریافت نشده است.

وی افزود: البته مشخص و روشن است که هنوز اقدام خاصی توسط متولیان امر صورت نگرفته است.

رضایی با بیان اینکه قرار بر این بود در روستاها و شهرهای کوچک با هماهنگی نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی واحدهایی ساخته شود اما اتفاقی نیفتاده است، گفت: دلایلی که برای انجام ندادن این کار می‌آورند عدم وجود منابع کافی است.

وی افزود: دوستان نماینده به‌طور شفاهی و کمیسیون عمران به‌صورت مکتوب از دستگاه‌های مربوطه گزارش علت عدم توجه به احکام قانونی را خواستار شده اند.

لازم به ذکر است طبق آمارهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تنها ۲.۱ میلیون واحد مسکن روستایی معادل ۳۹ درصد از کل مسکن‌های روستایی موجود مقاوم هستند و مابقی واحدها به بهسازی و نوسازی نیاز دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار