رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
  • الأحد ۷ ذو الحجة ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 19 August
اوقات شرعی

  • سه شنبه 24 بهمن 1396 - 14:12
  • کد خبر : 106679
  • مشاهده : 107 بازدید
  • آخرین اخبار
  • چاپ خبر : سوال از وزیر اطلاعات درباره مرگ کاووس سید امامی

به نظرم بخشی از نمایندگان با گرایش‌های مختلف این اراده را پیدا کرده اند که به این معضل رسیدگی کنند و از آن جلوگیری کنند.

به گزارش مسیرآنلاین، کاووس سید امامی استاد دانشگاه امام صادق که این روزها با خیر خودکشیش، بسیاری از اذهان را به خود جلب کرده است. او و جمعی دیگر از فعالان محیط‌زیست در هفته‌های گذشته به اتهام جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات راهبردی بازداشت شدند. طبق اظهارات مقامات قضایی وی به اتهام جاسوسی در روند تحقیق و دادرسی قرار داشته و در همین حین خودکشی می کند. امروز علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگویی با خانه ملت تاکید کرده است که فیلم خودکشی وی را دیده است و آن را تایید می کند. در همین زمینه گفتگویی داشتیم با محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس که در ادامه خواهد آمد:

آقای بروجردی گفته اند که فیلم خودکشی را دیده اند. آیا شما در این جلسه حضور داشته اید؟

خیر من حضور نداشته ام و اطلاعی هم ندارم

 با توجه به این که شما پیگیری این نوع مسائل هستید، نظرتان در مورد حادثه رخ داده چیست؟

امروز بیش از ۴۰ نفر سوالی از وزیر اطلاعات را امضا کردند، اما نمی‌دانم تحویل داده شد یا هم چنان در حال جمع کردن امضا هستند.

خودتان پیگیری خاصی انجام ندادید؟

پیگیری‌های خودم از مسئولان ذی ربط را رسانه‌ای کردم، اما تا الان جواب شفافی در این زمینه نشنیده ام.

آیا شما به عنوان نماینده مجلس در مورد خودکشی‌های اخیر که مبهم هستند پیگیری خاصی صورت داده‌اید؟

در مورد این موضوع قصد داریم که به صورت جدی‌تر ورود پیدا کنیم، اما این هیاتی که رفته اند، شرایطشان در زندان به گونه‌ای نبوده است که بتوانند اطلاعات کافی پیدا کنند. قاعدتا مجلس باید از ابزار‌های کافی خود استفاده کند و قانونا نیز این امکان را داریم.

به نظرم بخشی از نمایندگان با گرایش‌های مختلف این اراده را پیدا کرده اند که به این معضل رسیدگی کنند و از آن جلوگیری کنند.

جمع بندی شما از این بحث چیست؟

به طور کلی زندان‌ها از شرایط لازم مطابق قانون برخوردار نیستند و فرد حتی اگر مجرم هم باشد توجیهی وجود ندارد که دست به خودکشی بزند و مسئولین با اعلام این که این کار را کرده است مسئولیت را از خودشان مبرا کنند و باید در این زمینه نظارت بیشتری صورت گیرد. همه این‌ها برای نظام مساله ایجاد می‌کند و بهانه‌ای برای محکومیت ایران توسط نهاد‌های بین المللی ایجاد می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار