رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June
اوقات شرعی

  • پنجشنبه 3 اسفند 1396 - 14:15
  • کد خبر : 107140
  • مشاهده : 78 بازدید
  • آخرین اخبار
  • چاپ خبر : اعتصاب غذای مهاجران آفریقایی در زندان‌های اسرائیل

رسانه‌های خبری رژیم صهیونیستی از آغاز اعتصاب غذای مهاجران آفریقایی در اعتراض به سیاست‌های تل آویو خبر می‌دهند.

به گزارش مسیرآنلاین، رسانه‌های خبری رژیم صهیونیستی از آغاز اعتصاب غذای مهاجران آفریقایی در اعتراض به سیاست‌های تل آویو خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، رسانه‌های خبری اسرائیل اعلام کردند که پس از بازداشت و زندانی شدن هفت مهاجر اریتره ای، مهاجران آفریقایی دست به اعتصاب غذا زده اند.

صد‌ها مهاجر آفریقایی در مرکز بازداشت و نگهداری “هولوت” از روز چهارشنبه اعتصاب غذا را آغاز کرده اند. رژیم صهیونیستی از مهاجران آفریقایی خواسته است خاک سرزمین‌های اشغالی را ترک کنند و در غیر این صورت زندانی می‌شوند.

این هفت مهاجر اریتره‌ای پس از آن زندانی شده اند که حاضر به ترک سرزمین‌های اشغالی نشده اند. دسامبر گذشته پارلمان اسرائیل قانونی را امضا کرد که بر اساس آن اخراج اجباری مهاجران آفریقایی تسهیل شده است.

مقام‌های رژیم صهیونیستی به هر مهاجر آفریقایی که حاضر به ترک خاک سرزمین‌های اشغالی باشد، یک بلیط هواپیما به همراه ۳۵۰۰ دلار پول نقد می‌دهد. اسرائیل تهدید کرده است که مهاجرانی که تا ۳۱ مارس حاضر به ترک سرزمین‌های اشغالی نباشند، زندانی خواهند شد.

اوت گذشته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل قول داده بود تا مهاجران آفریقایی را از سرزمین‌های اشغالی بیرون کند. به نظر می‌رسد این وعده نتانیاهو بیشتر برای جلب رضایت احزاب سیاسی اسرائیل در آستانه انتخابات ۲۰۱۹ میلادی بوده است.

رژیم صهیونیستی تحت فشار شدید بین المللی قرار گرفته است تا رفتار نژادپرستانه و تبعیض آمیز با مهاجران آفریقایی را متوقف کند.

بر اساس آمار‌های رژیم صهیونیستی، حدود ۵۵ هزار مهاجر و پناهجوی آفریقایی اکنون در سرزمین‌های اشغالی اسکان یافته اند که ۹۰ درصد آن‌ها از سودان و اریتره هستند.

بیشتر این مهاجران طی سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ میلادی از طریق مصر وارد سرزمین‌های اشغالی شده اند، پیش از آنکه موانع امنیتی در مرز مصر و اسرائیل کشیده شود.

از سال ۲۰۱۲ تاکنون اسرائیل بیش از ۲۰ هزار مهاجر آفریقایی را اخراج کرده است. از ۱۳۷۶۴ درخواست پناهندگی که تا جولای ارائه شده است، اسرائیل تنها به ۱۰ اریتره‌ای و یک سودانی پناهندگی داده است.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار