رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June
اوقات شرعی

  • شنبه 5 اسفند 1396 - 21:46
  • کد خبر : 107237
  • مشاهده : 73 بازدید
  • آخرین اخبار
  • چاپ خبر : عبدی: احمدی‌نژاد با یک فالگیر هندی مرتبط است!

عباس عبدی می‌گوید احمدی‌نژاد با یک فالگیر هندی مرتبط است و رفتارهای اخیر او به این مناسبات او مرتبط است.

به گزارش مسیرآنلاین، عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح‌طلب در بخشی از یادداشت امروز خود نوشته است که احمدی‌نژاد با یک فالگیر مشهور هندی مرتبط است و کار‌هایی که اخیراً انجام می‌دهد با این ارتباط او مرتبط است.

او می‌گوید فالگیر هندی گفته بود که حکومت ایران به زودی پایان خواهد یافت؛ بر همین مبنا احمدی‌نژاد تقلا می‌کند تا سردمدار اپوزیسیون شود!

بر اساس آنچه عبدی روایت کرده، زمانی که آن پیشگو برای پایان حکومت ایران اعلام کرده بود هم گذشته، اما گویا احمدی‌نژاد همچنان به همان سیاق و بر مبنای همان «وهم» به رفتار‌های خود ادامه می‌دهد. عباس عبدی با تمسخر ضمنی این پیشگویی و تنظیم رفتار‌های احمدی‌نژاد بر مبنای آن، نوشته است که “احتمالاً در این پیشگویی بداء حاصل شده است”. حاصل شدن بداء که در ادبیات دینی برای مباحث مربوط به تقدیر و قضا و قدر استعمال می‌شود، به این معناست که اتفاقی که قرار بوده بیفتد، رخ ندهد.

متن این بخش از یادداشت عبدی درباره احمدی‌نژاد به این شرح است:

“این روز‌ها که بازار فال‌بینی و کف‌بینی و جادوگری سکه است، یکی از آشنایان قدیمی حدود دو سال پیش برای مطالعه مسلک‌های صوفی و دروایش به جنوب هند شهر میسور در ایالت بنگلور رفته بود که از این نظر خیلی مهم و مشهور است. در آنجا یکی از صوفی‌های شناخته‌شده به نام عبدالقادر را ملاقات می‌کند و او پایان حکومت ایران را پیش‌گویی می‌کند.

وی آموزگار مستقیم نظریه‌پرداز دولت سابق است و قطعاً این پیش‌گویی را به اطلاع وی هم رسانده است. ظاهراً چنین برداشتی شده که اگر پرچم اپوزیسیونی به زمین افتاده! را بردارند جانشین بلافصل آن خواهند بود! البته از موعد مذکور{آن فالگیر برای پایان حکومت ایران} ظاهراً گذشته است و احتمالاً بدا حاصل شده! ولی واقعیت تصمیمات و سیاست‌های این جریان از گذشته دور بر همین مبنا و سیاق بوده و هست. “

منبع: روزنامه اعتماد

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار