رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
  • الأحد ۷ ذو الحجة ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 19 August
اوقات شرعی

  • سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 - 20:34
  • کد خبر : 109818
  • مشاهده : 30 بازدید
  • آخرین اخبار
  • چاپ خبر : فشار تل‌آویو به ایتالیا برای موافقت با تحریم ایران

کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه در خبری اختصاصی از فشار تل‌آویو به دولت ایتالیا برای موافقت با تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران در اتحادیه اروپا خبر داده است.

به گزارش مسیرآنلاین، کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابع آگاه گزارش داده که تل‌آویو ایتالیا را برای موافقت با اعمال تحریم‌های تازه علیه ایران از سوی اتحادیه اروپا تحت فشار قرار داده است.

کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه در خبری اختصاصی از فشار تل‌آویو به دولت ایتالیا برای موافقت با تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران در اتحادیه اروپا خبر داده است.

بنا بر این گزارش، «یوال روتم» مدیر کل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی سفیر ایتالیا را به نشستی دعوت و «پیام قاطع» نارضایتی تل‌آویو را از مخالفت ایتالیا با اعمال تحریم‌های اروپایی علیه ایران، به او ابلاغ کرده است.

بر اساس گزارش کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی، در حال حاضر ایتالیا تنها عضو اتحادیه اروپا است که با طرح مشترک آلمان، فرانسه و انگلستان برای اعمال تحریم علیه ایران به بهانه مقابله با برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران، مخالف است.

کشور‌های اروپایی می‌گویند اعمال چنین تحریم‌هایی می‌تواند «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را به ادامه حضور در توافق هسته‌ای با ایران متقاعد کند. هرگونه تصویب تحریم علیه کشور‌ها از سوی اتحادیه اروپا، نیازمند موافقت تمام ۲۸ عضو است. مخالفت ایتالیا تاکنون مانع اعمال این تحریم‌های تازه علیه ایران شده است.

روتم به سفر ایتالیا گفته تل‌آویو انتظار دارد رم هم به شرکای اروپایی‌اش پیوسته و اجازه دهد که تحریم‌های تازه علیه ایران اعلام شوند.

یک مقام ارشد رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با کانال ۱۰ مدعی شده که دلیل مخالفت ایتالیا با این تحریم‌ها، مجموعه‌ای از قرارداد‌های تجاری رم و تهران است. بنا بر این گزارش، ایتالیا برای غلبه بر بحران اقتصادی خود به اجرایی شدن این قرارداد‌ها نیاز دارد و معتقد است تحریم‌های تازه می‌تواند آن‌ها را در معرض خطر قرار دهد.

در پایان جلسه، روتم و سفیر ایتالیا توافق کرده‌اند که به زودی تیمی از وزارت خارجه و سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به منظور ارائه اطلاعات درباره فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای ایران و متقاعد کردن مقام‌های ایتالیایی، به رم سفر کنند.

منبع: فارس

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار