رفتن به بالا

پایگاه تحلیلی خبری

تعداد اخبار امروز : 9 خبر


  • چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۳ ذو الحجة ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 15 August
اوقات شرعی

  • دوشنبه 24 اردیبهشت 1397 - 10:47
  • کد خبر : 110695
  • مشاهده : 59 بازدید
  • آخرین اخبار
  • چاپ خبر : بدهی ۸ کلانشهر به ۴۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید؟

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری و امور شورا‌ها با اشاره به بدهی ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی ۸ کلانشهر کشور گفت: این رقم در ۵ سال آینده به ۴۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

به گزارش مسیرآنلاین، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری و امور شورا‌ها با اشاره به بدهی ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی ۸ کلانشهر کشور گفت: این رقم در ۵ سال آینده به ۴۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

حجت‌الله میرزایی در حاشیه برگزاری دهمین جشنواره بین‌المللی برترین‌های پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری که صبح امروز در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این کنفرانس به مدت ۲ روز و با حضور چهره‌های کارشناسی، مسئولان در حوزه شهری برگزار شده است.

وی گفت: بر همین اساس معاونت برنامه‌ریزی و توسعه شهری و امور شورا‌ها بنا دارد به زودی سامانه پژوهش‌یار ملی را رونمایی کند تا همه دستاورد‌های پژوهشی در مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شناسایی و در این سامانه ثبت و ضبط شود. ضمن اینکه این سامانه به گونه طراحی شود که آن‌ها نیز بتوانند اطلاعات پژوهشی خود را در این سامانه بارگذاری کنند.

وی با بیان اینکه از انجام مطالعات موازی جلوگیری شود، گفت: این سامانه می‌تواند در این بخش برای جلوگیری از مطالعات موازی استفاد کرد.

وی ادامه داد: چهارمین کنفرانس مدیریت شهری، اقتصاد نوین شهری و درآمد‌های پایدار به دو موضوع مهم نظام مالیه و اقتصاد شهری خواهد پرداخت به طوریکه در حال حاضر بر اساس آخرین آمار ۸ کلانشهر کشور بدهی ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی را دارند که این ۵۰ درصد از بودجه عمومی دولت است.

میرزایی ادامه داد: در تهران نیز تا ۵ سال آینده بحث بدهی‌ها، بازپرداخت‌ها و تعهدات در خصوص پروژه‌ها به رقم ۲۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید و این در حالی است که رقم بدهی ۸ کلانشهر کشور نیز در ۵ سال آینده به ۴۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

وی افزود: این رقم، رقم بسیار بزرگی است که در حال حاضر و در اقتصاد فعلی شهر‌ها شرایط نامناسبی را برای کلانشهر‌ها ایجاد خواهد کرد و به همین دلیل باید اقتصاد شهر‌ها بر اساس دانش روز تغییر کند.

میرزایی افزود: هم‌اکنون بستر شهر‌ها شرایط تأمین مالی با این شرایط را ندارد و باید در این بخش طرح‌های جدیدی را پیش‌بینی کنیم.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در این کنفرانس به آن پرداخته خواهد شد نوسازی اقتصادی شهری است که باید از اقتصاد سنتی به سمت اقتصاد رقابتی و استفاده از ظرفیت‌های جدید و نوین برویم.

وی ادامه داد: در حاشیه برگزاری این کنفرانس، معاونت برنامه‌ریزی کلانشهر‌ها نیز جلساتی را درخصوص موضوعات شهری و استفاده از دستاورد‌های جدید در حوزه شهری برگزار خواهند کرد.

منبع: تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار